Rezultate te kerkimit per termin: +Judith +Belushi +Pisano

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.930Z

John Belushi, aktori legjendar që krenohej më Shqipërinë

Kujtimet e rralla të familjes së legjendës shqiptaro-amerikane në 30-vjetorin e vdekjes së tij tragjikeDisa vjet mё parё hyra nё librarinё Barnes & Nobels dhe menjёherё mё ra nё sy libri: “BELUSHI”. Ky libёr kishte pamjen e njn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.834Z

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama