Rezultate te kerkimit per termin: +Juglindje

Meta: total 1000 / total_found 2211 / time 0.001 / keyword[0] juglindje / docs[0] 2211 / hits[0] 2449 /
Portugali, 43 të vdekur nga zjarret masive në qendër të vendit
  • 2017-06-18

Portugali, 43 të vdekur nga zjarret masive në qendër të vendit

Të paktën 43 persona kanë humbur jetën nga zjarret masive që përfshinë qendrën e vendit. Shumë persona humbën jetën në përpjekje për tu larguar me makinat e tyre nga Pedrógão Grande, 50 km në juglindje të Coimbra, bënë të ditur burime zyrtare. Ndërkohë, 59 vetë kanë mbetur t

No Pic available
  • 2017-06-18

Rëndohet bilanci i viktimave në Portugali nga zjarret katastrofike

Thellohet bilanci i viktimave nga zjarret katastrofike në Portguali. BBC shkruan se deri më tani janë regjistruar 57 viktima. Shumica vdiqën duke u përpjekur të iknin me makinat e tyre në zonën Pedrógão Grande, 50 km (30 milje) në juglindje të Coimbra, sipas qeverisë. Disa zjarrfikës j

No Pic available
  • 2017-06-18

Ministria e Financave inspekton doganat kufitare në juglindje

Ministria e Financave, në vijim të verifikimit të informacioneve të përditësuara nga terreni, po inspekton në mënyrë intensive Degët Doganore, Drejtoritë Rajonale të Tatimeve si dhe institucionet e tjera të varësisë. Grupet e punës të ngritura për këtë qëllim janë fokusuar sot

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit
  • 2017-06-07

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit

Të shpërndara kudo në Ballkan ndodhen xhevahire natyrore ose historike të cilat shërbejnë si destinacionet më të pazakonta dhe aventuriere të Ballkanit. Fshehur lart në male ose thellë nën tokë, në të gjithë Ballkanin, këto janë pamjet më fantastike që presin të zbulohen nga ju.

No Pic available
  • 2017-05-25

NATO mirëpret Malin e Zi

Mali i Zi, një shtet i vogël në juglindje të Evropës, nga sot do të ketë ulësen e tij në takimet formale dhe joformale të NATO-s. Nga fillimi i qershorit, ndërkaq, do të jetë edhe zyrtarisht anëtari i 29-të i Aleancës Veriatlantike. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbe

No Pic available
  • 2017-05-24

Tërmeti 4.4 ballë me qendër në fshatin Vinjollë, ja qytetet që u prekën

Emergjencat Civile kanë dhënë detaje për tërmetin e sotëm, i cili preku disa qytete të Shqipërisë. Tërmeti është regjistruar në zonën e Matit me magnitudë 4.4 ballë. “Sot, në ora 12:30:59, Instituti i Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ka regjistruar një lëkundje

Tërmeti, Emergjencat: Nuk ka të lënduar dhe dëme materiale
  • 2017-05-24

Tërmeti, Emergjencat: Nuk ka të lënduar dhe dëme materiale

Emergjencat Civile kanë dhënë informacion në lidhje me tërmetin që goditi disa qytete të vendit. Raportohet se lëkundja ishte 5-6 ballë, me epiqendër në fshatin Vinjollë, bashkia Mat, 13 km veriperëndim të Bulqizës dhe 17 km në Juglindje të qytetit Burrel. Sipas Emergjencave, lëku