Rezultate te kerkimit per termin: +Julian +Assange

Meta: total 613 / total_found 613 / time 0.000 / keyword[0] julian / docs[0] 4856 / hits[0] 8294 / keyword[1] assange / docs[1] 712 / hits[1] 2765 /
Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska
  • 2019-04-11

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

Russiagate, Manafort takoi në fshehtësi Julian Assange
  • 2018-11-27

Russiagate, Manafort takoi në fshehtësi Julian Assange

Paul Manafort, ish-menaxheri i fushatës presidenciale të Donald Trump, ka takuar në fshehtësi Julian Assange në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas gazetës britanike The Guardian, bisedat duhet të jenë kryer në vitin 2013, në 2015-ën dhe në pranverën e 2016-ës, pak muaj para zgje

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër
  • 2018-07-27

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër

Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange është një hap më pranë dëbimit nga ambasada ekuadoriane në Londër, pasi presidenti i këtij vendi, Lenin Moreno tha se bilbili i internetit duhet “përfundimisht” të largohet nga objekti. “Po, vërtet po, por largimi i tij duhet të b

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë
  • 2018-07-21

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë

Ekuadori është gati ti dorëzojë themeluesin e WikiLeaks, Britanisë së Madhe në “javët apo ditët e ardhshme”, tha kryeredaktorja e RT, Margarita Simonyan duke cituar burimet e saj, pasi perspektivat e largimit të tij nga ambasada e këtij vendi janë kthyer në media. “Bur

No Pic available
  • 2018-04-20

Zgjedhjet e 2016, Demokratët në SHBA padisin Trump, Rusinë e Wikileaks

Partia Demokratike në SHBA po padit Rusinë, fushatën e Trump dhe Wikileaks për komplot për të prishur zgjedhjet presidenciale të 2016-ës. Dokumentet e paraqitura në gjykatë pohojnë se fushata “me gëzim e pranoi ndihmën e Rusisë” për të fituar zgjedhjet. Presidenti Donald

Britani, mbetet në fuqi urdhër-arresti ndaj Julian Assange
  • 2018-02-07

Britani, mbetet në fuqi urdhër-arresti ndaj Julian Assange

Gjyqtarja britanike, Emma Arbuthno ka mbështetur fletë-arrestin në Mbretërinë e Bashkuar kundër themeluesit të faqes në Internet WikiLeaks, Julian Assange, duke e lënë të pandryshuar pozicionin tij juridik, pas më tepër se pesë vitesh të qëndrimit brenda Ambasadës së Ekuadorit në

No Pic available
  • 2017-05-19

Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do ti falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Të premten, prokurorët e Suedisë thanë se kanë pushu