Rezultate te kerkimit per termin: +Julian +Assange

Meta: total 607 / total_found 607 / time 0.000 / keyword[0] julian / docs[0] 4710 / hits[0] 8076 / keyword[1] assange / docs[1] 706 / hits[1] 2722 /
No Pic available
  • 2017-05-19

Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do ti falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Të premten, prokurorët e Suedisë thanë se kanë pushu

No Pic available
  • 2017-05-19

Suedia pushon hetimet ndaj themeluesit të Wikileaks Julian Assange

Një hetim 7 vjeçar ndaj themeluesit të Wikileaks Julian Assange nga autoritetet hetimore në Suedi është mbyllur. Pas kësaj, një kërkesë është dërguar në Gjykatën e Qarkut të Stokholmit për të revokuar mandatin e arrestit ndaj Assange. Z. Assange, 45 vjeç, ka jetuar në ambasadën

Assange i lirë, Suedia mbyll hetimet për përdhunim
  • 2017-05-19

Assange i lirë, Suedia mbyll hetimet për përdhunim

Prokurori i përgjithshëm i Suedisë ka vendosur të mbyllë hetimet për akuzën e përdhunimit ndaj Julian Assange. Marianne Ny paraqiti një kërkesë në Gjykatën e Stokholmit për të revokuar mandatin e tij të arrestit, duke i dhënë fund mesa duket arratisë shtatëvjeçare të Assange. 4

Lirohet ish-ushtari Manning, i dha dokumente sekrete Wikileaks
  • 2017-05-17

Lirohet ish-ushtari Manning, i dha dokumente sekrete Wikileaks

Pas 7 vjetësh burg, është kthyer i lirë ish-ushtari Bradley Manning, i dënuar për shkak se i ka shitur me qindra kabllograme diplomatike dhe dokumente ushtarake Wikileaks të thmeluar nga Julian Assange. Menjëherë pas dënimit, Bradley Manning, ka kërkuar ti nënshtrohet një trajtimi hormo

No Pic available
  • 2017-04-14

Shefi i CIA-s: WikiLeaks ishte shfrytëzuar nga inteligjenca ruse

Drejtori i agjencisë amerikane CIA, Mike Pompeo, e ka kritikuar organizatën, WeikiLeaks, dhe themeluesin e saj dhe i ka akuzuar se ishin agjenci armiqësore e inteligjencës, që ishte përdorë nga inteligjenca ushtarake ruse, për përzierje në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara

No Pic available
  • 2017-04-06

Pamela Anderson shfaqet më seksi se kurrë

Pamela Anderson ka publikuar një set fotografik provokues vetëm disa ditë pasi ka deklaruar dashurinë e saj për themeluesin e Wikileaks-it Julian Assange. Edhe pse Anderson pas tre muajsh do të mbushë 50 vjeç, ajo duket shumë seksi në fotografitë e fushatës Coco De Mer, të realizuara ng

No Pic available
  • 2017-03-16

Grusht shteti në Uashington? Assange: Duan të zëvendësojnë Trumpin me Pence

Themeluesi i WikiLeaks,  Julian Assange, ka pohuar përmes Twitter se agjencitë e inteligjencës dhe opozitës po punojnë në krijimin e kushteve të përshtatshme për të provokuar shkarkimin e presidentit amerikan Donald Trump dhe zëvendësimin e tij nga zv.presidenti, Michael Pence. Në dekl