Rezultate te kerkimit per termin: +Juncer

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] juncer / docs[0] 15 / hits[0] 19 /
Miratohet me konsensus komisioni Ad-hoc për KLGJ dhe KLP
  • 2018-01-19

Miratohet me konsensus komisioni Ad-hoc për KLGJ dhe KLP

Vetëm një ditë pas prezantimit të raportit për kandidatët që do të garojnë për tu bërë pjesë e trupës së KLP-së dhe KLGJ-së, Komisioni i Ligjeve është mbledhur sërish. Anëtarët në Komisionin e Ligjeve kanë miratuar projekt vendimin për krijimin e nënkomisionit Ad-hoc që do

Bushati: Opozita ka çuar e-maile në PE-në kundër integrimit të Shqipërisë
  • 2017-12-14

Bushati: Opozita ka çuar e-maile në PE-në kundër integrimit të Shqipërisë

Pasi deputeti i PD-së Sali Berisha deklaroi se opozita në vend ka bërë gjithçka për integrimin e Shqipërisë në BE, ka reaguar edhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati. Ministri ka akuzuar opozitën se ka çuar e-maile në Parlamentin Evropian kundër integrimit. Opozi

No Pic available
  • 2017-09-06

Negociatat me BE, Bushati: Viti 2018, vendimtar për Shqipërinë

Kreu i diplomacisë shqiptare Ditmir Bushati deklaroi sot se viti 2018 do të jetë vit vendimtar për Shqipërinë sa i takon procesit të integrimit në BE. Duke folur në Këshillin e Integrimit, Bushati nuk preferoi të bjerë në lojën e datave për hapjen e negociatave por u shpreh optimist p

No Pic available
  • 2017-07-16

Erdogan premton kthimin e dënimit me vdekje

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar akuzat ndaj Bashkimit Evropian, duke thënë se Turqia duhet të shkojë drejt rrugës së vet. Ai ka premtuar se do të kthejë në fuqi ligjin për dënim me vdekje, nëse e kalon parlamenti. Ergogan, ka qenë pjesë e ceremonisë përkujtim

Një vit nga grushti i shtetit, Erdogan premton kthimin e dënimit me vdekje
  • 2017-07-16

Një vit nga grushti i shtetit, Erdogan premton kthimin e dënimit me vdekje

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar akuzat ndaj Bashkimit Evropian, duke thënë se Turqia duhet të shkojë drejt rrugës së vet. Ai ka premtuar se do të kthejë në fuqi ligjin për dënim me vdekje, nëse e kalon parlamenti. Ergogan, ka qenë pjesë e ceremonisë përkujti

No Pic available
  • 2017-04-06

Emigrantët, Juncker: Austria të marrë pjesë në rishpërndarjen

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka hedhur poshtë kërkesën e kancelarit austriak Christian Kern për përjashtimin e Austrisë nga skema e zhvendosjes së emigrantëve. Përmes një letre, Juncer shprehet se: “Unë jam i bindur se Austria në përputhje me detyrimet e

No Pic available
  • 2017-03-31

Juncer: Nëse Trump është pro brexit, do mbështes pavarësinë e Teksasit

Nëse Trump mbështet largimin e Britanisë dhe vendeve të tjera nga BE-ja, unë do të filloj të mbështes largimin e Ohajos dhe Teksasit nga Shtetet e Bashkuara. Kështu është shprehur gjatë samitit të Partive Popullore Europiane, Presidenti i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker, në një