Rezultate te kerkimit per termin: +Junik

Total: 220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.602Z

Bashkë në Viti dhe Junik

Partia e Ramush Haradinajt nuk po i përmbahet parimit se me Partinë e Hashim Thaçit nuk do të ketë kurrfarë “martese” për të qeverisur, si në nivel lokal, ashtu edhe në atë qendror. Ky parim është thyer në dy qytete të Kosovë, Junik dhe Viti. Ramush Haradinaj e ka arsyetuar ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.244Z

Tofaj, zgjidhet kryetar i PDK-së në Junik

Sot është mbajtur kuvendi i katërt zgjedhor i degës së PDK-së në Junik. Në këtë Kuvend ishin të pranishëm 58 delegatë nga 63 të ftuar. Me këtë rast u zgjodh këshilli drejtues prej 21 anëtarësh dhe kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.618Z

Diaspora e gatshme të investojë në Junik

Junik, 6 gusht- Bashkatdhetarët e familjes Krasniqi, Tofaj, Gacaferri dhe Kuqi kanë dhënë zotimin e tyre që përfitimet nga puna në Zvicër do t`i investojnë në Junik. Këto zotime ata i kanë bërë në një takim me strukturat komunale të premten. “Ne do t’i bëjmë të gjitha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.068Z

Dega e LDD-së në Junik kalon në LDK

Të gjitha strukturat e degës së LDD-së në Junik me Kryetarin Shpejtim Gacaferi, kalojnë në LDK. Ndërsa Dega e LDK-së në Junik e ka përshëndetur dhe mirëpritur rikthimin e LDD-së në shtëpinë e vjetër të LDK

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

LDK, marrveshje edhe n Junik e Rahovec

Lidhja Demokratike e Kosovs (LDK) dhe Lidhja Demokratike e Dardanis(LDD), kan nnshkruar marrveshje koalicioni n Junik, pr ta prkrahur njra-tjetrn, gjat raundit t balotazhit, q zhvillohet m 13 dhjetor. LDK dhe LDD zotohen pr prkrahjen e kandidatit t LDK-s pr kryetar t Junikut, Tahir Isufaj, thuhet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.523Z

Vetëvendosje mbyll zyrën në Junik

Lëvizja Vetëvendosje ka pushuar me aktivitetet e saj në Junik duke mbyllur edhe zyrën. Koordinatori i kësaj dege Avni Ukshini që përfaqëson 27 fshatra e ka konfirmuar për Indeksonline mbylljen e zyrës. Ai për këtë e ka bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.684Z

Në Junik qytetarët shkatërrojnë 20 bletë (Foto)

Në Junik të Deçanit të dielën e javës së kaluar ka ndodhur një veprim i pazakontë. Qytetarët e këtij vendi kanë shkatërruar 20 bletë. Vlera e këtyre siç ka treguar një qytetar është mbi 2 mijë e 5

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama