Rezultate te kerkimit per termin: +Junikun

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.336Z

Liburni shpallet kampion në turneun “Shkëlzen Haradinaj”

Skuadra e futsalit, Liburni, është shpallur kampion i turneut memorial i organizuar për ndër të dëshmorit të kombit Shkëlzen Haradinaj pasi në finale mposhti Besën e Pejës me rezultat 8-3. Në turne ishte paraparë të marrin pjes&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.952Z

Shkololli drejtor i Galerisë, Jashari i Filarmonisë

Nga Express më 07 shtator 2011 në ora 14:15 Artisti Erzen Shkololli do ta drejtojë Galerinë e Arteve të Kosovës (GAK) gjatë katër vjetëve të ardhshëm. Vendimin për zgjedhjen e Shkolollit drejtor të Galerisë e ka marrë, të martën, Këshilli Drejtues i Galerisë, i udhëhequr nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.501Z

Kosove, PDK merr 10 komuna, LDK ne vend te dyte

Ne Kosove u mbyllen kutite e votimit per balotazhin ne 21 komuna, nga i cili do te percaktohen drejtuesit e pushtetit lokal ne keto rajone. Gjate ketij raundi te dyte, procesi kaloi qetesisht dhe nuk u regjistruan incidente qe te ndikojne ne rezultatin final te zgjedhjeve. Kryeministri Ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.808Z

Tetori i dhimbshëm i Pandeli Majkos

Ish-kryeministri Pandeli Majko, aktualisht deputet i Partisë Socialiste në Kuvend, gjatë një postimi në profilin e tij në Facebook ka rrëfyer disa detaje të trishta nga jeta e tij personale që lidhen me muajin tetor. Shkruan Pandeli Majko: Tetori eshte nje muaj qe prish kufijte e jetes te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.217Z

Pllakë përkujtimore në Odën e Junikut ku Hoolbrooke takoi UÇK-në

Pak kohë pasi diplomati amerikan Richard Holbrooke ishte emëruar si emisar i Presidentit të SHBA-ve për Ballkanin, ai kishte vizituar Junikun, ku ishte regjistruar edhe takimi i parë i tij me një ushtar të Ushtrisë Çlirimtare. Tani, në kët&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.998Z

Juniku, një shekull pa vrasje

KOSOVE - Juniku nuk ka vetëm histori dhe nuk ofron vetëm turizëm. Banorët e këtij vendbanimi po mbrojnë me shekuj dhe një “sekret mistik”. Juniku, është vendbanimi në territorin e Kosovës ku pjesëtarët e Policisë së Kosovës dhe gjykatat kanë shumë pak punë. Për më sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.501Z

Zgjedhjet në Kosovë, PDK fiton në 10 komuna

Sipas rrjetit të organizatave “Demokracia ne Veprim”, Partia Demokratike e Kosovës ka fituar 10 komuna nga 21 të tilla ku është votuar gjatë së dielës. Zgjedhjet u zhvilluan të qeta dhe pa probleme. Mes tyre permendet Gjilani, Dragashi, Kaçaniku, Klina dhe Mitrovica. Ndërsa Lidhja Dem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama