Rezultate te kerkimit per termin: +Junikut

Total: 130
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.214Z

Komuna e Junikut edhe dy muaj në objektin e ri

Junik, 2 gusht - Ka filluar faza e dytë e ndërtimit të objektit të Kuvendit Komunal të Junikut. Një dinamikë e shpejtë e realizimit të punimeve të vrazhda në këtë ndërtesë ka rezultuar që administrata e KK të Junikut brenda 60 ditëve të ardhshme të vendoset në një ambient të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.553Z

Shkolla e Junikut e ndërtuar në vitin 1946, deputetja Kadrijaj përplaset me ministrin Arsim Bajrami

Kosova ka me qindra shkolla që nuk ofrojnë kushte për mësim. Këto shkolla janë ndërtuar dekada më parë. Deputetja e AAK-së Time Kadrijaj ka kërkuar përgjigje nga ministri i arsimit Arsim Bajrami për mos ndërtimin e një shkolle fillore në komunën e Junikut. Si komunë e re, ajo ka th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.283Z

Familjarizëm në komunën e Junikut (VIDEO)

Tash e gjashtë vjet, drejtor për Kulturë, Rini e Sport në Komunën e Junikut, është Kadri Shala. Tani mbikëqyrës është emëruar djali i tij, Fatos Shala. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Në këtë pozitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.714Z

Mustafën e Hotin i shqetëson një deklaratë e kryetarit të Junikut

Qeveria zbaton kritere të njëjta për të gjitha komunat dhe për të gjithë qytetarët. Nëse del se rregulla nuk është zbatuar si duhet, ajo do të zbatohet, ndërkaq ata që nuk e kanë zbatuar duhet të japin përgjegjësi. Këtë deklaratë kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.175Z

Po shkrumbohen Bjeshkët e Junikut, askush s`e ndal zjarrin (Video)

Ka dy ditë që Bjeshkët e Junikut po digjen nga zjarri i madh që po e përfshinë këtë zonë. Vetëm nga e mërkura janë djegur 30 hektarë dhe zjarrfikësit nuk kanë arritur ta shuajnë atë, shkruan Indeksonline. AdPlatform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.408Z

Haxhi Krasniqi sfidon të ftohtin, ngjitet në Bjeshkët e Junikut (Foto)

Boksieri i mirënjohur, Haxhi Krasniqi, pas meçit të cilin e fitoi ndaj turkut Cagru Emis, ka zgjedhur Kosovën për të pushuar. Kraniqi po qëndron në Bjeshkët e Junikut, të cilat janë të mbuluara me borë. AdPlatformZone = {id: "f95795d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.692Z

AAK: Qeveria ka në plan falimentimin e Komunës së Junikut

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar mbajtjen e një konference për media ditën e nesërme në të cilën do të shtrojë disa çështje që ndërlidhen me këtë komunë. “Pse qeveria qen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama