Rezultate te kerkimit per termin: +Junta

Total: 192
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.490Z

Maynmar, junta eleminon nga zgjedhjet Suu Kyi

Megjithe presionin e nderkombetareve dhe pas vizites se vete sekretarit te OKB-se Ban Ki Mun, junta ushtarake ne Maynmar duket se ka gjetur menyren qe ne zgjedhjet e ardhshme, udheheqesja e levizjes per demokraci, Aung San Suu Kui te mos marre pjese. Keshtu sipas ligjit te ri elektoral, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.506Z

Ambasada egjiptiane: Fajin e ka Vëllazëria Myslimane. Berisha: Junta puçiste tregoi fytyrën e vërtetë

Ambasada e Egjiptit në Tiranë ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit në këtë vend. Në një njoftim për shtyp, ata thonë se fajtorë për situatën e krijuar janë protestuesit e dhunshëm dhe të armatosur të Vëllazërisë Myslimane. Protestat aktuale janë të karakte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.341Z

Rritet bilanci i viktimave, por junta nuk dorëzohet

Junta ushtarake, përmes radios shtetërore birmaneze, po rifreskon shifrat e viktimave të ciklonit Nargis, që tani sipas saj, janë 34273 të vdekur dhe 27836 të zhdukur. Shifra që rriten ditë pas dite: bilanci i mëparshëm zyrtar ishte 31.938 të vdekur dhe 29.770 të plagosur. Por sërish,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.171Z

Mali junta kercenohet me sanksione

Junta ushtarake që erdhi në pushtet me forcë në Mali ka tre ditë kohë për të dorëzuar pushtetin në duart e civilëve, ose do të përballet me një embargo diplomatike dhe financiare. Ky është kërcënimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.987Z

Protesta/ Ish-deputeti me të lënduarit: Dhunë e helm nga junta ushtarake (FOTO)

Disa persona mbetën të lënduar në protestën e opozitës, në momentin kur turma u zhvendos para Parlamentit dhe në tentativë për të çarë kordonin e policisë, hasi në rezistencën e FNSH të dislokuar pranë xhamisë së Namazgjasë, duke iu përgjigjur me gaz lotsjellës. Për të vizit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.402Z

Junta greke me kodin "Golden Rod" tw NATO-s kunder Shqiperise

05/01/2005   Junta greke me kodin “Golden Rod” të NATO-s kundër Shqipërisë Pse Tirana i trembej ndonjë konflikti më të gjerë në Ballkan? Cilat ishin synimet e zbulimit shqiptar ndaj grekëve? Kur e mendonte qeveria greke se mund të ishte momenti i favorshëm për të ndërh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.130Z

Birmani, Kombet e Bashkuara ndërpresin dërgimin e ndihmave

Kombet e Bashkuara kanë vendosur të pezullojnë dërgimin e ndihmave humanitare në Birmani, pasi junta ushtarake ka konfiskuar ndihmat që kishin mbërritur në vend. "Nuk kemi zgjidhje tjetër", ka thënë nga Bangkoku Pol Risli, zëdhënës i Programit të Ushqimit të Kombeve të Bashkuara. La

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama