Rezultate te kerkimit per termin: +Junta

Meta: total 198 / total_found 198 / time 0.000 / keyword[0] junta / docs[0] 198 / hits[0] 258 /
Ushtria në Rinas, Rama  Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Rama Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)

Kritikët, kryesisht opozitarë që e kanë cilësuar antikushtetues vendosjen e Forcave të Armatosura në Rinas për të rikthyer rendin dhe sigurinë, kanë marrë një përgjigje pikante nga kryeministri Edi Rama në Instagram. Në një kohë, që Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar zyrtarisht in

Juntë ushtarake, Rama  Ralf Gjonit: Mos u shqetëso për Presidentin, shiko bojën!
  • 2019-04-03

Juntë ushtarake, Rama Ralf Gjonit: Mos u shqetëso për Presidentin, shiko bojën!

Opozita e re dhe deputeti i LSI Ralf Gjoni ishin dy shënjestrat e kryeministrit Edi Rama gjatë fjalës që ai mbajti sot në foltoren e Kuvendit. Kreu i qeverisë përdori bojën për të ironizuar Gjonin, teksa e ngushëlloi duke i kujtuar se të dy janë viktima të një akti të tillë. Replika

Largimi i Metës, gazetari: Rama do bëjë presidente, krahun e djathtë të Berishës
  • 2019-03-21

Largimi i Metës, gazetari: Rama do bëjë presidente, krahun e djathtë të Berishës

Gazetari Karlo Bolino që vepron prej më shumë se 20 vitesh në Shqipëri në studion e Open ka komentuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta për dorëheqje, me arsyetimin se mund të zgjidhë krizën politike. Sipas Bolinos, nëse Meta largohet nga detyra e Kreut të Shtetit, kryeministri Edi Ra

Protesta/ Ish-deputeti me të lënduarit: Dhunë e helm nga junta ushtarake (FOTO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Ish-deputeti me të lënduarit: Dhunë e helm nga junta ushtarake (FOTO)

Disa persona mbetën të lënduar në protestën e opozitës, në momentin kur turma u zhvendos para Parlamentit dhe në tentativë për të çarë kordonin e policisë, hasi në rezistencën e FNSH të dislokuar pranë xhamisë së Namazgjasë, duke iu përgjigjur me gaz lotsjellës. Për të vizit

SALI BERISHA SKA TË DREJTË TË FLASË PËR KUFIJTË E KOSOVËS
  • 2018-09-09

SALI BERISHA SKA TË DREJTË TË FLASË PËR KUFIJTË E KOSOVËS

Nga Rexhep QOSJA E dëgjova dhe e lexova deklaratën që anëtari i sotëm i Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe kryetari e kryeministri i djeshëm i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, tha në takimin me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ishte kjo fjalë e ngarkuar me

No Pic available
  • 2018-04-29

Tailandë, protestë kundër vilave të elitës pranë një tempulli të shenjtë

Protestuesit në Tajlandë kanë organizuar një nga demonstratat më të mëdha të vendit që nga grushti ushtarak i vitit 2014, ndërsa po bëjnë fushatë kundër një projekti që parashikon ndërtimin e shtëpive luksoze për zyrtarë të lartë si gjyqtarë, prokurorë e politikanë pran një

Qiproja, një ishull i ndarë prej dekadash: Si lindi konflikti mes Turqisë dhe Greqisë
  • 2017-01-11

Qiproja, një ishull i ndarë prej dekadash: Si lindi konflikti mes Turqisë dhe Greqisë

Atilla ishte emri i koduar që Turqia i dha operacionit të saj për të pushtuar Qipron. Nisi më 20 korrik 1974 dhe përfundoi gati një muaj më vonë, më 16 gusht, kur forcat turke pushtuan më shumë se një të tretën e ishullit. Nga ai moment, ishulli në Mesdheun lindor mbeti i ndarë. Në