Rezultate te kerkimit per termin: +Jupp +Heynckes

Meta: total 231 / total_found 231 / time 0.000 / keyword[0] jupp / docs[0] 318 / hits[0] 365 / keyword[1] heynckes / docs[1] 323 / hits[1] 605 /
Finalja e Champions League, Juventus apo Real Madrid?
  • 2017-06-03

Finalja e Champions League, Juventus apo Real Madrid?

Pothuajse dy dekada pas ndeshjes së famshme të Amsterdam Arenës Reali i Madridit dhe Juventusi do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm evropian, në rang klubesh. Në vitin 1998 klubi madrilen përmbysi që të gjitha parashikimet duke mposhtur bardhezinjtë f

Champions League, sonte shkruhet historia
  • 2017-06-03

Champions League, sonte shkruhet historia

Pothuajse dy dekada pas ndeshjes së famshme të Amsterdam Arenës Reali i Madridit dhe Juventusi do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm evropian, në rang klubesh. Në vitin 1998 klubi madrilen përmbysi që të gjitha parashikimet duke mposhtur bardhezinjtë f

Trajnerët më përqindjen më të lartë të fitoreve në Ligën e Kampionëve
  • 2016-02-11

Trajnerët më përqindjen më të lartë të fitoreve në Ligën e Kampionëve

Kur i jemi afruar fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, faqja zyrtare e UEFA-s, ka nxjerrë një lajm me statistika, duke paraqitur trajnerët më të suksesshëm në këtë garë. UEFA ka bërë përzgjed

No Pic available
  • 2015-12-27

Ottmar Hitzfeld: Bayerni fiton edhe pa Guardiolën

Ish-trajneri i Bajern Mynihut, Ottmar Hitzfeld thotë se kampionët e gjermanisë mund të bëjë edhe pa Guardiolën. Hitzfeld, fitoi pesë tituj në Bundesligë dhe një Champions League në krye të Bajernit është shprehur se Guardiola fokusohet vetëm tek taktika ndërsa vlerëson ish-teknikun

Sport  Kupa e Gjermanisë: Në turin e dytë, përballje e Bayern me Wolfsburg
  • 2015-10-27

Sport Kupa e Gjermanisë: Në turin e dytë, përballje e Bayern me Wolfsburg

TIRANE, 26 Tetor /ATSH-AFP/. - Bayern Munich, i pamundur ne kampionatin e Gjermanise me 10 fitore, do te udhetoje te marten per te luajtur ne mbremje me Wolfsburg, i 2-ti ne Bundeslige vitin e kaluar, ne ndeshjen e turit te 2-te te Kupes se Gjermanise. Bayern i drejtuar nga Guardiola synon gjithnje

Përsëritet historia, mallkimi e zë edhe Ancelottin
  • 2015-05-27

Përsëritet historia, mallkimi e zë edhe Ancelottin

Carlo Ancelotti është shkarkuar nga posti i trajnerit të Real Madridit, pavarësisht që një sezon më parë, i solli Ligën e Kampionëve, që njihet me emrin “La Decima”. Italiani, është vetëm trajneri i pestë, që

Bayern-Barcelona, luhet akti i dytë
  • 2015-05-12

Bayern-Barcelona, luhet akti i dytë

Një javë kaloi shpejt dhe Barcelona e Bajerni i Mynihut i drejtohen aktit të dytë të fazës gjysmëfinale në Champions League, këtë herë në Allianz Arena, ku ekipi bavarez do të përpiqet për të imituar Deportivon e Javier Irureta-s, që 11 vjet më parë përmbysi disavantazhin 4-1, d