Rezultate te kerkimit per termin: +Juridiku

Meta: total 256 / total_found 256 / time 0.000 / keyword[0] juridiku / docs[0] 256 / hits[0] 297 /
No Pic available
  • 2017-05-27

Juridiku tani bëhet 5 vjeçar. Ja formula e re

Maturantët të cilët këtë vit do të zgjedhin të vazhdojnë studimet në fakultetin e Drejtësisë nuk do të studiojnë më me programin e Kartës së Bolonjës por me një sistem të integruar 5-vjeçar. Ndryshimin e ka njoftuar vetë dekani i fakultetit Artan Hoxha ndërsa ka sqaruar edhe se

Juridiku ndryshon format, jo më sipas sistemit të Bolonjës
  • 2017-05-27

Juridiku ndryshon format, jo më sipas sistemit të Bolonjës

Studentët që do të shpallen fitues në Fakultetin e Drejtësisë për vitin akademik 2017-2018 nuk do të ndjekin studimet sipas sistemit të Blonjës, 3 plus 2, por sipas një programi të integruar. Sipas dekanit të këtij fakulteti, Artan Hoxha, ky program është i përcaktuar në ligjin pë

Çfarë ka ndodhur më 3 prill?
  • 2017-04-03

Çfarë ka ndodhur më 3 prill?

33 – Ndodhi kryqëzimi i Jezu Krishtit, sipas astronomëve Hamfris & Waddington. Por a mund të datohet kryqëzimi i Krishtit duke përdorur astronomi? Shumë njerëz kanë provuar. Në revistën Naturë (numri i 22 dhjetorit 1993), Colin Humphreys dhe W. Waddington shqyrtuan të gjitha p

Telenovola mbylli aktin e radhës
  • 2017-01-31

Telenovola mbylli aktin e radhës

Nga Afrim Krasniqi   Telenovola mbylli aktin e radhes. Skenari? Konflikti midis dy aleatëve politikë në qeveri? Po. Nuk është e re, është e pritshme. Por ka një keqkuptim të madh. Nuk është një konflikt mbi parimet politike, mbi strategjitë e zhvillimit, mbi diferencat në rrug

Hamshori i Gjirokastrës: Nga veteriner kooperative, në kryetar gjykate!
  • 2016-11-06

Hamshori i Gjirokastrës: Nga veteriner kooperative, në kryetar gjykate!

Nga Bledi Mane Te guxosh si Guximi nuk mjafton por duhet edhe fat. Mpleksur me egon e tij, miksuar edhe me allishverishet e kohes, Guximtar Boçi shkelqeu keto 22 vitet e fundit. Gjate kohes se monizmit punonte si veteriner ne kooperativen e fshatit Zhulat por me rrezimin e komunizmit u hodh ne k

No Pic available
  • 2016-09-13

Kryeministri vazhdon të masë pulsin e Qeverisë me taksistët

Të qeverisësh bazuar në sondazhe nuk është dhe aq e lehtë, pasi përveç teknologjisë duhet ti drejtohesh shpesh herë edhe njerëzve të thjeshtë. Këtë bën Kryeministri shqiptar herë pas here, i cili tek taksitë gjen taksimetrin më të mirë për qeverisjen e tij. Risia që ka preten

No Pic available
  • 2016-09-08

Maturantët protestë para Kuvendit: Ktheni sistemin meritë-preferencë

Për të dytën ditë me rradhë maturantët po protestojnë kundër formulës së përzgjedhjes në Universitete. Ndryshe nga protesta e një dite më parë para Kryeministrisë, sot ata janë vendosur para Kuvendit më trë organizuar, me pankarta në duar dhe thirrje të qarta për rikthimin e si