Rezultate te kerkimit per termin: +Justifikimi

Meta: total 1000 / total_found 1206 / time 0.000 / keyword[0] justifikimi / docs[0] 1206 / hits[0] 1283 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Ushtria në aeroport/ Nishani thirrje Metës: Komandant, Rama po krijon juntën ushtarake

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar ashpër pas vendimit të marrë për ruajtjen e aeroportit nga ushtria. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Nishani thekson se kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes nuk kanë asnjë tagër kushtetues dhe asnjë kompetencë ligjore të lëshojnë një urdh

Kriza politike/ Analisti mesazh PS: Krimet e Berishës nuk shplajnë dot ato të Ramës!
  • 2019-03-19

Kriza politike/ Analisti mesazh PS: Krimet e Berishës nuk shplajnë dot ato të Ramës!

Andi BUSHATI Akti radikal i opozitës, që e kapi në befasi pronarin e vetëm të tepsisë, ka ndërsyer një lukuni përkrahësish të Edi Ramës të nisin një fushatë rikujtimi të të gjitha të zezave të pushtetit të Berishës. Disa përmendin 21 janarin, disa implikimin e të birit të tij

Shkarkohet nga detyra prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme
  • 2019-03-08

Shkarkohet nga detyra prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin ditën e sotme për prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koça. Shkarkim nga detyra u komunikua ndaj tij ditën e sotme, duke mos arritur që të kalojë procesin e vetingut. Shkak për këtë shkarkim është bërë mos justifiki

Greqia sjell prova të reja për Klement Balilin, Eskobari vë në provë Prokurorinë
  • 2019-01-14

Greqia sjell prova të reja për Klement Balilin, Eskobari vë në provë Prokurorinë

Prej dy vitesh, Klement Balili vazhdon ta kthejë duarbosh policinë gjatë aksioneve të dështuara për arrestimin e tij, megjithatë, javët e ardhshme sfida e radhës nuk do të jetë për uniformat blu, por për prokurorinë. Siç bën me dije një burim pranë Ministrisë së Drejtësisë, Gre

Rama: Ikni nga PS po deshët teze e daja në punë, sshkojmë në opozitë nga ju
  • 2018-12-28

Rama: Ikni nga PS po deshët teze e daja në punë, sshkojmë në opozitë nga ju

Shfajësimin përballë qytetarëve për mungesën e aakteve nënligjore në ligjin e Arsimit të Lartë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta bëjë në Asamblenë Kombëtare të PS-së, duke fajësuar mungesën e opozitës dhe opozitarizmin e dobët se ka përgujumur qeverinë. Rama i tha të vet

39 patenta të hequra, policia: 21-vjeçari me 169 km/h për të kapur ahengun
  • 2018-11-25

39 patenta të hequra, policia: 21-vjeçari me 169 km/h për të kapur ahengun

Policia Rrugore në Tiranë ka vijuar edhe mbrëmjen e djeshme kontrollet në akset kryesore, duke konstatuar një sërë shkeljesh nga drejtuesit e mjeteve. Me synimin për parandalimin e aksidenteve rrugore që shkak kanë drejtimin e mjetit nën efektin e alkoolit, policia ka pezulluar 21 patenta

Dërgonte armë me postë drejt Britanisë, Prokuroria jep pretencën
  • 2018-11-23

Dërgonte armë me postë drejt Britanisë, Prokuroria jep pretencën

Është dhënë dje pretenca për Saimir Çullhajn, i akuzuar për trafik ndërkombëtar armësh dhe municionesh. Një ditë më parë Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi 12 vjet burg për Çullhajn, i cili  dërgonte armë në Britani përmes postës. Rasti në fjalë u zbulua në gusht të vi