Rezultate te kerkimit per termin: +Jusufi

Meta: total 331 / total_found 331 / time 0.000 / keyword[0] jusufi / docs[0] 331 / hits[0] 500 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

No Pic available
  • 2019-01-05

Ndërpreu kontratën me Flamurtarin, mesfushori pranë firmës me Partizanin

Vetëm paraditen e sotme u njoftua se ndërpreu me marrëveshje kontratën me Flamurtarin, por tashmë mesfushori Alessio Hyseni është shumë pranë nënshkrimit me një tjetër klub të Superiores. Bëhet fjalë për kryesuesit e Partizanit, të cilët kanë avancuar bisedimet me lojtarin dhe pr

Zyrtare, Jusufi goditja e parë e Partizanit në merkato
  • 2019-01-04

Zyrtare, Jusufi goditja e parë e Partizanit në merkato

Partizani po lëviz në merkato për të përforcuar skuadrën me elementë cilësorë në mënyrë që trajneri Gega të ketë një grup të kompletuar për ti udhëhequr të kuqtë drejt titullit kampion. Edhe pse u përfol se afrimi i parë i Partizanit në merkaton e dimrit do të ishte Dilaver

Afrimi i parë i Partizanit vjen nga Maqedonia
  • 2018-12-29

Afrimi i parë i Partizanit vjen nga Maqedonia

Partizani po lëviz në merkato për të përforcuar skuadrën me elementë cilësorë në mënyrë që trajneri Gega të ketë një grup të kompletuar për ti udhëhequr të kuqtë drejt titullit kampion. Edhe pse u përfol se afrimi i parë i Partizanit në merkaton e dimrit do të ishte Dilaver

Durrës, arrestohet 65-vjeçari i kërkuar nga Interpoli për trafik droge
  • 2018-01-04

Durrës, arrestohet 65-vjeçari i kërkuar nga Interpoli për trafik droge

Një 65-vjeçar i kërkuar nga Interpoli është arrestuar nga Policia e Durrësit. Ai quhet Skënder Jusufi dhe ishte në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Jusufi është dënuar nga Gjykata e Apelit në Bari të Italisë me 5.9 vite burg. Gjykata e Apelit Durrës me Vendimin Nr.10, dt.12.1

Jusuf Vrioni- Kalvari i intelektualit në totalitarizëm
  • 2016-12-17

Jusuf Vrioni- Kalvari i intelektualit në totalitarizëm

Odiseja e Jusuf Vrionit ilustron kalvarin e intelektualit në regjimin totalitar shqiptar. Fati i tij është  prova sine qua non se ai regjim ishte para dhe mbi të gjitha, pushteti i mediokres mbi vlerat e mirëfillta, në art, letërsi, shkencë e gjetkë. [] Jusuf Vrioni, do të ishte nj

Qosja: Beteja ime me shkrime kundër shovinizmit serb
  • 2016-12-06

Qosja: Beteja ime me shkrime kundër shovinizmit serb

Intervistë me akademikun dhe shkrimtarin Rexhep Qosja Profesor, ditarin tuaj Dëshmitar në kohë historike e keni filluar në vitin 1966, që do të thotë se tridhjetë vjetët e para të jetës suaj nuk i keni rrëfyer, qoftë edhe në formë kujtimesh. E di që nuk është në natyrën tuaj të