Rezultate te kerkimit per termin: +Juventus

Meta: total 1000 / total_found 5573 / time 0.003 / keyword[0] juventus / docs[0] 5573 / hits[0] 8633 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Zbardhen diskutimet Duka-Inzagi, nga oferta e ulët ekonomike te stafi

Filipo Inzagi vazhdon të mbajë në pritje Federatën shqiptare të Futbollit, por në mediat italiane zbardhen detaje të diskutimeve parimore që janë bërë mes përfaqësuesit të tij dhe presidentit të FSHJF-së, Armand Duka. Ajo që është mësuar fillimisht është se Inzagin nuk e tërhe

No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit
  • 2017-06-17

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit

 Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar zemërimin e tifozëve, siç po ndodh tani me Donnarumma.

Donaruma, i fundit i tradhtarëve tek Milani
  • 2017-06-16

Donaruma, i fundit i tradhtarëve tek Milani

Me refuzimin e rinovimit të kontratës te Milani, Xhanluixhi Donaruma hyri zyrtarisht në klubin e tradhëtarëve: futbollistë që në ndjeke të parave dhe një karriere më të mirë, kanë zhgënjyer tifozët me zgjedhjet e tyre. 18-vjeçari nuk është i pari, e ndoshta nuk do të jetë as i f

Bufon: Me 99% largohem pas Botërorit, por me Champions
  • 2017-06-12

Bufon: Me 99% largohem pas Botërorit, por me Champions

Fitues i titullit kampion në Seria A, njëherësh dhe finalist në garën për trofeun e Champions League, për të qenë deri pak ditë më parë kandidati kryesor për fitimin e Topit të Artë për këtë edicion. Të gjitha këto dhe më shumë të shijuara nga nr.1 i portës botërore, Xhanlui

Juventus, Allegri rinovon deri në 2020
  • 2017-06-07

Juventus, Allegri rinovon deri në 2020

Masimiliano Allegri rinovon kontratën me Juventusin. Tashmë është zyrtarë do të jetë sërish tekniku toskan ai që do të drejtojë stolin e bardhezinjve deri në Qershor të 2020. Allegri do të udhëheqë Juventusin edhe për tre sezone të tjera, ku objektivi është i qartë, të arrihet

No Pic available
  • 2017-06-05

Në kërkim djali me çantë në sheshin e Torinos, u plagosën 200 vetë

“Plot 1527 persona kanë pasur nevojë për kurim mjekësor, 10 të plagosur janë në gjëndje kritike e 3 prej tyre në gjëndje komë farmaceutike, mes të cilëve dhe një vogëlush 7 vjeçar me origjinë kineze”, ky është bilanci i strukturave shëndetësore në qytetin e Torinos,