Rezultate te kerkimit per termin: +Juventusi

Meta: total 1000 / total_found 4763 / time 0.002 / keyword[0] juventusi / docs[0] 4763 / hits[0] 6831 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas
  • 2017-06-21

FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas

Transferimi i Pogba tek Man.United, nis hetimi për Juventusin. Një procedim disiplinor është hapur nga ana e Fifa-s  në drejtim të Juventusit dhe menaxharit të futbollistëve Mino Raiola,  për transferimin e Paul Pogba tek Manchester United, në verën e kaluar. Raiola është përfshirë

Ze Maria vjen në Shqipëri: Ja pse pranova të drejtoj Tiranën
  • 2017-06-17

Ze Maria vjen në Shqipëri: Ja pse pranova të drejtoj Tiranën

Trajneri që me shumë gjasa do të drejtojë Tiranën në sezonin e ri, braziliani Ze Maria, mbërriti në Tiranë për të diskutuar detajet e fundit me drejtuesit e klubit bardheblu. 43-vjeçari shkeli për herë të parë në tokën shqiptare pasi zbriti në avioni i linjës Romë-Tiranë, duke

No Pic available
  • 2017-06-13

Nga Szczsny te Bernadesch, objektivat e Juventusit kushtojnë 213 milionë euro

Objektivat e Juventusit kushtojnë 213 milionë euro. Drejtuesit e klubit bardhezi si kurrë më parë që nga koha kur në krye të presidencës erdhi Andrea Agnelli, janë të vendosur për të realizuar transferime të rëndësishme në radhët e skuadrës gjatë merkatos së verës. Ndërhyrje p

Mesi, jashtë 11-shes ideale nga France Football
  • 2017-06-07

Mesi, jashtë 11-shes ideale nga France Football

Lionel Mesi lihet në stolin e rezervave. Revista franceze “France Football”, e cila jep edhe verdiktin e fituesit të Topit të Artë ka lënë jashtë 11 të titullarve si formacioni ideal i Champions League, sulmuesin e Barcelonës. Mesi autor i 11 golave në këtë kompeticion, i poz

No Pic available
  • 2017-06-04

Real Madrid mposht Juventusin në finalen e Champions

Si askush më parë, Reali i Madridit fiton për të dytin vit radhazi Champions League, titulli i 12 për ta në kompeticionin më të rëndësishëm të futbollit në Europë. Madrilenët, njëkohësisht kampion edhe të Spanjës, triumfuan 4-1 në finalen e Kardifit kundër Juventusit. Dy gola n

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit
  • 2017-06-04

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit

Të lindur mes varfërisë, të arratisur nga lufta, një jetë mes alkoolit dhe drogës së prindërve të të afërmve të tyre. Kjo është fëmijëria e finalistëve të sotëm të Ligës së Kampionëve, të cilët kanë kaluar peripeci dhe vështirësi të shumta gjatë jetës dhe karrierës s