Rezultate te kerkimit per termin: +Juventusin

Meta: total 1000 / total_found 2488 / time 0.001 / keyword[0] juventusin / docs[0] 2488 / hits[0] 2908 /
FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas
  • 2017-06-21

FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas

Transferimi i Pogba tek Man.United, nis hetimi për Juventusin. Një procedim disiplinor është hapur nga ana e Fifa-s  në drejtim të Juventusit dhe menaxharit të futbollistëve Mino Raiola,  për transferimin e Paul Pogba tek Manchester United, në verën e kaluar. Raiola është përfshirë

No Pic available
  • 2017-06-18

Dani Alves, larg Juventusit. Pranë kalimit te Man. City

Aventura e Dani Alves me Juventusin duket se do të mbyllet shumë shpejt. Mbrojtësi brazilian është vënë nën shënjestrën e Manchester City, me klubin anglez që duket se është shumë pranë një marrëveshjeje me futbollistin. Dani Alves nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën e tij për

Juventus, Allegri rinovon deri në 2020
  • 2017-06-07

Juventus, Allegri rinovon deri në 2020

Masimiliano Allegri rinovon kontratën me Juventusin. Tashmë është zyrtarë do të jetë sërish tekniku toskan ai që do të drejtojë stolin e bardhezinjve deri në Qershor të 2020. Allegri do të udhëheqë Juventusin edhe për tre sezone të tjera, ku objektivi është i qartë, të arrihet

No Pic available
  • 2017-06-06

Ronaldo kërcen e këndon, festa vazhdon dhe në avion

Christiano Ronaldo nuk ka si të mos ndihet mirë pas triumfit në Champions League. Sulmuesi portugez realizoi dy herë fitoren e Ligës së Kampioneve për Realin duke mposhtur Juventusin 4-1. Një video e postuar në youtube tregon si Ronaldo po vazhdon festën me shokët edhe në avion /Oranews.

No Pic available
  • 2017-06-04

Real Madrid mposht Juventusin në finalen e Champions

Si askush më parë, Reali i Madridit fiton për të dytin vit radhazi Champions League, titulli i 12 për ta në kompeticionin më të rëndësishëm të futbollit në Europë. Madrilenët, njëkohësisht kampion edhe të Spanjës, triumfuan 4-1 në finalen e Kardifit kundër Juventusit. Dy gola n

No Pic available
  • 2017-06-04

Real Madrid mbron trofeun e Champions, shkatërron Juventus

Real Madridi ka shpartalluar në finale Juventusin me rezultat 4-1, duke fituar Ligën e Kampionëve për të dytin vit radhazi dhe duke hyrë në histori .  Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ka shkatërruar 4-1 skuadrën e Juventusit duke u bërë në këtë mënyrë skuadra e parë

No Pic available
  • 2017-06-04

Torino, mbi njëmijë të plagosur pas panikut në Fan Zone, një 7-vjeçar në gjendje të rëndë

Të paktën gjashtë persona, mes të cilëve edhe një fëmijë 7-vjeçar, janë plagosur në gjendje të rëndë pas panikut që kaploi turmën e tifozëve të Juventusit që po ndiqnin ndeshjen në sheshin kryesor të Torinos. Mijëra tifozë të Zonjës së vjetër ishin duke parë drejtpërdrej