Rezultate te kerkimit per termin: +Juventusit

Meta: total 1000 / total_found 6178 / time 0.003 / keyword[0] juventusit / docs[0] 6178 / hits[0] 8136 /
FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas
  • 2017-06-21

FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas

Transferimi i Pogba tek Man.United, nis hetimi për Juventusin. Një procedim disiplinor është hapur nga ana e Fifa-s  në drejtim të Juventusit dhe menaxharit të futbollistëve Mino Raiola,  për transferimin e Paul Pogba tek Manchester United, në verën e kaluar. Raiola është përfshirë

No Pic available
  • 2017-06-18

Dani Alves, larg Juventusit. Pranë kalimit te Man. City

Aventura e Dani Alves me Juventusin duket se do të mbyllet shumë shpejt. Mbrojtësi brazilian është vënë nën shënjestrën e Manchester City, me klubin anglez që duket se është shumë pranë një marrëveshjeje me futbollistin. Dani Alves nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën e tij për

LISTA / Nga Zakeroni te Di Mateo, 20 trajnerë italianë për stolin e Kombëtares
  • 2017-06-17

LISTA / Nga Zakeroni te Di Mateo, 20 trajnerë italianë për stolin e Kombëtares

Shqipëria do një italian për stolin si pasardhës të Xhani De Biazit. Aktualisht në treg janë të papunë me dhjetëra trajnerë të njohur në shtetin fqinj, me të cilët FSHF mund të futet në bisedime zyrtare në ditët e ardhshme. Personalisht po kërkoj një trajner italian, theksoi k

Donaruma, i fundit i tradhtarëve tek Milani
  • 2017-06-16

Donaruma, i fundit i tradhtarëve tek Milani

Me refuzimin e rinovimit të kontratës te Milani, Xhanluixhi Donaruma hyri zyrtarisht në klubin e tradhëtarëve: futbollistë që në ndjeke të parave dhe një karriere më të mirë, kanë zhgënjyer tifozët me zgjedhjet e tyre. 18-vjeçari nuk është i pari, e ndoshta nuk do të jetë as i f

No Pic available
  • 2017-06-13

Nga Szczsny te Bernadesch, objektivat e Juventusit kushtojnë 213 milionë euro

Objektivat e Juventusit kushtojnë 213 milionë euro. Drejtuesit e klubit bardhezi si kurrë më parë që nga koha kur në krye të presidencës erdhi Andrea Agnelli, janë të vendosur për të realizuar transferime të rëndësishme në radhët e skuadrës gjatë merkatos së verës. Ndërhyrje p

No Pic available
  • 2017-06-07

Man. Utd e Chelsea në garë për Dybala

Paulo Dybala përfundon në shënjestrën e Manchester United dhe Chelsea. Sipas të përditshmes spanjolle Mundo Deportivo, 2 klubet angleze janë gati të hidhen në sulm për futbollistin e Juventusit sigurisht duke përfituar nga zhgënjimi i argjentinasit për humbjen në finalen e Cardiffit. S

Juventus, Allegri rinovon deri në 2020
  • 2017-06-07

Juventus, Allegri rinovon deri në 2020

Masimiliano Allegri rinovon kontratën me Juventusin. Tashmë është zyrtarë do të jetë sërish tekniku toskan ai që do të drejtojë stolin e bardhezinjve deri në Qershor të 2020. Allegri do të udhëheqë Juventusin edhe për tre sezone të tjera, ku objektivi është i qartë, të arrihet