Rezultate te kerkimit per termin: +Juves

Meta: total 1000 / total_found 1070 / time 0.000 / keyword[0] juves / docs[0] 1070 / hits[0] 1267 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Rama e merr me sportivitet humbjen e Juves dhe i bën një thirrje Bashës

Pas humbjes së Juventusit në finalet e Champions League, mbrëmjen e djeshme, që është dhe skuadra e zemrës së kryeministri Edi Rama, ky i fundit me anë të një statusi në Facebook, i ka bërë thirrje kryedemokratit Lulzim Basha që të votojë dhe ai ngjyrën e Partisë Socialiste, pasi

No Pic available
  • 2017-06-04

Rama thirrje Bashës: Lul, ky është viti i ngjyrës mavi, voto edhe ti nr 2

Pas humbjes së skuadrës italiane Juventues, mbrëmjen e djeshme, që është dhe skuadra e zemrës së kryeministrit Edi Rama, ky i fundit ka ditur si ta përdorë fitoren e Realit në favorin e Partisë Socialiste. Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, Rama i ka bërë thirrje kre

ANALIZA/ Pse humbi Juvja e tradhtuar nga BBC, Dybala dhe Higuain
  • 2017-06-04

ANALIZA/ Pse humbi Juvja e tradhtuar nga BBC, Dybala dhe Higuain

Harrojeni 1998, golin Mijatovic në pozicion jashtë loje dhe polemikat. 19 vite më pas, Championsi i 12-të i Realit është i merituar. Pas një pjesë të parë të barabartë, në të dytën Juventusi u zhduk. Munguan disa nga njerëzit kyç që u blenë pikërisht për të bërë diferencën n

No Pic available
  • 2017-06-04

Mallkimi i Juves, finalja e 7 e humbur nga 9 të luajtura

Juventus ishte sërish në një finale Championsi, por sërish dështoi. Një fatkeqësi që i ka fillesat nga viti i largët 1973, por që prej vitit 97 po kthehet në një makth për torinezët. Ajo e Kardifit ishte finalja e 9 në total për Juventusin në kompeticionin më të rëndësishëm p

No Pic available
  • 2017-06-01

Fitorja në Champions, 350 mijë euro për çdo lojtar të Juves

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka vendosur tu japë një shpërblim të majmë futbollistëve, në rast se fitojnë Champions League, finalja e së cilës do të luhet këtë të shtunë në Millennium Stadium të Kardifit. Sipas medias italiane, shifra që do të përfitojë secili prej fu

No Pic available
  • 2017-05-26

Zidane: Buffon, lider i lindur, por unë kam Ronaldon

Pas tetë ditësh do ta ketë përballë: në lojë është Champions League. Ajo e Kardifit është padiskutim një finale e veçantë për Zidane: Reali i tij kundër Juves së tij. Ashtu si në 1998-ën, por me fanellat e kundërta: Humbja e asaj finaleje ishte një dhimbje e madhe ka rrëfyer Z

No Pic available
  • 2017-05-24

Juventusi kampion, festa unike e mjekëve të Torinos (VIDEO)

Juventusi ka fituar titullin e gjashtë radhazi në Seria A. Tashmë mbetet për tu luajtur edhe finalja e Ligës së Kampioneve, më 3 qershor, në Cardiff të Uellsit. Sidoqoftë, më parë do të zhvillohet ceremonia festive e rikonfirmimit si kampionë të Italisë. Paraprakisht, kjo gjë ësht