Rezultate te kerkimit per termin: +KIE

Meta: total 1000 / total_found 2867 / time 0.001 / keyword[0] kie / docs[0] 2867 / hits[0] 5395 /
No Pic available
  • 2017-06-12

Pa ambasador në OSBE, KiE dhe Vatikan, Nishani: Për interesa meskine

Mungesën e tre ambasadorëve në Vatikan, OSBE dhe në Këshillin e Evropës, Presidenti në ikje Bujar Nishani e konsideroi si peng i interesave meskine. Nishani: Me gjithë vullnetin dhe dëshirën time, Shqipëria ka mbetur fatkeqësisht peng i interesave meskine deri diku dhe ende e pa përfaq

No Pic available
  • 2017-05-29

Zyra e KiE-së i ofron mbështje KQZ për zgjedhjet të lira dhe të ndershme

Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri takoi Kreun e Zyrës së Këshillit të Evropës në Tiranë, Claus Neukrich. Qëllimi i takimit ishte bashkërendimi i projekteve që KQZ po zhvillon me mbështetjen e Këshillit të Evropës në plotësim të nevojave të KQZ-së për zgjedhjet e datës 25 qershor

No Pic available
  • 2017-05-15

Demokracia lokale, kreu i Zyrës së KiE takim në Bashkinë e Kukësit

Në kuadër të projektit “Forcimi i demokracisë lokale” që po zbatohet nga Këshilli i Evropës, kreu i zyrës së KiE në Tiranë Claus Neukirch ishte në Kukës ku u takua me Kryetarin e Bashkisë Bashkim Shehu. Neukrich tha se me të gjitha bashkitë  dhe krerët e tyre po pun

PPE-grupit të PD: Gjeni zgjidhje dhe hyni në zgjedhje ose mbani përgjegjësi
  • 2017-05-02

PPE-grupit të PD: Gjeni zgjidhje dhe hyni në zgjedhje ose mbani përgjegjësi

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thirri sot gjatë mesditës një mbledhje urgjente të grupit parlamentar të partisë së tij, i cili nuk është thirrur prej rreth dy muajsh. Mbledhja erdhi një ditë pas deklaratave të deputetëve Topalli, Selami dhe Bregu, të cilët kritikuan lidersh

PPE: Opozita të hyjë në zgjedhje, Grupi i PD: Stërhiqemi nga qeveria teknike
  • 2017-05-02

PPE: Opozita të hyjë në zgjedhje, Grupi i PD: Stërhiqemi nga qeveria teknike

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thirri sot gjatë mesditës një mbledhje urgjente të grupit parlamentar të partisë së tij, i cili nuk është thirrur prej rreth dy muajsh. Mbledhja erdhi një ditë pas deklaratave të deputetëve Topalli, Selami dhe Bregu, të cilët kritikuan lidersh

Basha: Xhafaj duhet të ishte para përgjegjësisë si torturues
  • 2017-04-02

Basha: Xhafaj duhet të ishte para përgjegjësisë si torturues

Kreu i PD, Lulzim Basha në fjalën e mbajtur pasditen e sotme para protestuesve të PD në çadrën para kryeministrisë, akuzoi ministrin e ri të brendshëm, Fatmir Xhafa si një torturues mizor që sot duhet të ishte para përgjegjësisë për ato që ka bërë dhe jo ministër i Brendshëm. Ed

Basha sulmon Xhafën: Duhet të ishte para përgjegjësisë si torturues, jo ministër
  • 2017-04-01

Basha sulmon Xhafën: Duhet të ishte para përgjegjësisë si torturues, jo ministër

Kreu i PD, Lulzim Basha në fjalën e mbajtur pasditen e sotme para protestuesve të PD në çadrën para kryeministrisë, akuzoi ministrin e ri të brendshëm, Fatmir Xhafa si një torturues mizor që sot duhet të ishte para përgjegjësisë për ato që ka bërë dhe jo ministër i Brendshëm. Ed