Rezultate te kerkimit per termin: +KIE

Meta: total 1000 / total_found 2849 / time 0.001 / keyword[0] kie / docs[0] 2849 / hits[0] 5369 /
No Pic available
  • 2017-02-08

Valentina Leskaj në një rrëfim ndryshe: Pse iu jam borxhlie djemve të mi

Valentina Leskaj vjen në një rrëfim ndryshe, jashtë rolit të politikanes ndërsa ndan me publikun pjesë nga jeta e saj private. Nënkryetarja e Kuvendit, ka qenë personazhi i ftuar në rubrikën Këndi i Ekselencës në emisionin e mëngjesit Vila24 në News24. Teksa u është përgjigjur pye

No Pic available
  • 2017-01-27

Serbia ia pamundëson Kosovës të marrë pjesë në seancat e KiE-së

Delegacioni serb ia ka dalë që edhe kësaj radhe të pengojë përpjekjet e deputetëve të Kosovës që ta fitojnë vendin e vet në Asamblenë parlamentare të Këshillit të Europës në Strasburg, mburren mediet serbe. Kemi penguar përpjekjet e përfaqësuesve të Kuvendit të Kosovës që t

Nishani pret Shefin e ri te Zyres se KiE ne Shqiperi Claus Neukirch
  • 2017-01-26

Nishani pret Shefin e ri te Zyres se KiE ne Shqiperi Claus Neukirch

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani priti sot ne nje takim te vecante Shefin e Ri te Zyres se Keshillit te Evropes ne Tirane zotin Claus Neukirch te cilin e pergezoi per emerimin dhe marrjen e detyres dhe i uroi suksese ne permbushjen e axjendes se tijbrbr brbrKreu i Shtetit shprehu besimin se

Leskaj në KiE: Delegacioni kosovar trajtohet ende si vizitor
  • 2017-01-26

Leskaj në KiE: Delegacioni kosovar trajtohet ende si vizitor

Teksa ka kaluar një vit nga miratimi i rezolutës për Kosovën në Asamblenë Parlamentare të KiE-s, nuk bëhet ende zbatimi i plotë i saj. Gjatë debatit në AP të KiE, Valentina Leskaj, kryetare e delegacionit shqiptar, tha se kolegët kosovarë trajtohen ende si vizitorë dhe nuk kanë të d

Gentian Sala i AMA-s tek Media, Pollo: Jep shpjegime për pasurinë
  • 2017-01-25

Gentian Sala i AMA-s tek Media, Pollo: Jep shpjegime për pasurinë

Në Komisionin e Medias ka nisur seanca dëgjimore me kreun e AMA, Gentian Sala, një ditë pasi shoqatat e mediave lokale parashtruan shqetësimet e tyre. Sala pritet të japë shpjegime për mënyrën se si janë dhënë licencat kombëtare si dhe tu përgjigjet akuzave për monopolizimin e tregut

No Pic available
  • 2017-01-09

Leskaj letër Presidentit të KiE: Ndalimi i Haradinajt precedent i rrezikshëm

Nënkryetarja e Kuvendit, Valentina Leskaj i ka dërguar një letër Presidentit të Asamblesë Parlamentare të KiE-s, Pedro Agramunt, në lidhje me ndalimin në Francë të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në letër, Leskaj thotë se ndalimi i tij në një vend

No Pic available
  • 2016-12-15

Berisha:Dule nuk është Greqia, e bëtë Hero të helinizmit botëror

Ish-kryeministri, Sali Berisha, kritikoi qëndrimin e qeverisë shqiptare në raport me Greqinë. Berisha tha se nuk mund të zgjidhjen problemet me fqinjët me megafon dhe duke transformuar marrëdhëniet me Athinën në marrëdhëniet e Edi Ramës me Vangjel Dulen. Berisha: Me vendet fqinje padisk