Rezultate te kerkimit per termin: +Kaanik

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.512Z

KQZ: PDK prin n 10 komuna, LDK 4, AAK 3

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar rezultatet preliminare t balotazhit pr kryetar n 21 komuna t Kosovs, sipas t cilave Partia Demokratike e Kosovs ka fituar n 10 komuna, Lidhja Demokratike e Kosovs ka fituar n 4 komuna, Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs ka fituar n 3 komuna, SLS n 1 komun dhe Refki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.512Z

Shampanja e Fitores

Qielli i Prishtins sht ndriuar mesnatn e s diels nga fishekzjarrt e Partis Demokratike t Kosovs, derisa Kryetari Hashim Thai ka hapur shishet e shampanjs n nj lokal n qendr t Kryeqytetit. Ai tha se PDK fitoi n 16 komuna. Gzim dhe fest mbrm kishte edhe n Selin e Lidhjes Demokratike t Kosovs. Aty,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.182Z

LDK, neutral n Mitrovic

Lidhja Demokratike e Kosovs ka zgjedhur neutralitetin edhe n Mitrovic. Dega e ksaj partie n Mitrovic ka dal kundr qndrimit t nj pjese t Kryesis qendrore pr ta mbshtetur Nexhmedin Spahiun n balotazh. Neutralitetin e LDKs n kt qytet e ka konfirmuar mbrm pr Express, Mursel Ibrahimi, Kryetar i Degs s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Sot sht heshtje parazgjedhore

Pas fushats njjavore t kandidatve t subjekteve politike pr garn e balotazhit pr kryetar komunash n 21 komuna t Kosovs, ka nisur heshtja parazgjedhore, e cila do t zgjas deri n mbylljen e vendvotimeve t dieln, m 13 dhjetor. Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) kat ditur se ka kryer t gjitha prgatitjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Pa prmbysje

KUMT Consulting ka realizuar sondazhe n disa komuna pr t prcjell trendt e prkrahjes s kandidatve q kan hyr n raundin e dyt t gars pr kryetar komunash, q zhvillohet me 13 dhjetor. Sipas ktij sondazhi, Partia Demokratike e Kosovs do t arrij ti mbaj shumicn e komunave q ka pasur deri m tash, derisa pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Vazhdojn zbeht

Partit politike nuk kan organizuar ndonj aktivitet t madh pr ditn e dyt t fushats zgjedhore pr balotazh. Pr dallim prej raundit t par ku ishin organizuar koncerte me kngtare t njohur, tash partit duket se kan ndryshuar strategjin pr t krkuar votn e qytetarve. Kryetari i PDKs, Hashim Thai ka qndruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

Rrahet aktivisti i PDK-s

Shufra hekuri, shkopinj bejsbolli dhe grushtet kan thyer heshtjen zgjedhore pr raundin e dyt n Gjilan. Krejt kjo ka ndodhur kur disa aktivist t LDK-s kan gjakosur nj aktivist t PDK-s. Kshtu t paktn thot kandidati i PDK-s pr Gjilan, Qemail Mustafa. Ngjarja q konfirmohet edhe nga Policia e Kosovs ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama