Rezultate te kerkimit per termin: +Kabinetin

Meta: total 1000 / total_found 4820 / time 0.002 / keyword[0] kabinetin / docs[0] 4820 / hits[0] 5796 /
Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!
  • 2019-03-20

Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!

Ditmir Bushati në studion e Tempora nuk e ka pranuar se është shkarkuar nga kryeministri Edi Rama nga posti i ministrit të Jashtëm , por është liruar nga detyra pasi ka zgjedhur të bëjë sipas tij, politikanin e thjeshtë. Çdo Kryeministër ka në të drejtën e tij për të bërë rifresk

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë
  • 2019-03-10

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë

Një ironi therëse ka përdorur ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi për të shënjestruar ministren e re të Arsimit, Besa Shahini. Duke sjellë në vëmendje epitetet që kanë dalë në media dhe rrjetet sociale për Vangjush Dakon, Mimi Kodhelin apo edhe vetë kryeministrin Edi Rama, si Skënderb

Nard Ndoka: Basha, politikan europian; ja kush e kërkoi djegien e mandateve
  • 2019-03-02

Nard Ndoka: Basha, politikan europian; ja kush e kërkoi djegien e mandateve

I ftuar në studion e emision Kjo Javë kreu i PDK-së, Nard Ndoka thotë se asnjëherë nuk e ka menduar të mos i bashkohet vendimit ekstrem politik të opozitës për të mos e dorëzuar mandatin e deputetit. Ndoka thotë se opozita nuk mund të vijonte të ishte pjesë e një parlamenti ku të

No Pic available
  • 2019-02-26

Britania në ankth, May: Zgjidhni! Dalje pa marrëveshje ose shtyrje të Brexit

Pas negociatave pa rezultat me liderët e BE-së në takimin e Ligës Arabe, kryeministrja britanike Theresa May u ka premtuar sot deputetëve se nëse ata kundërshtojnë për të dytën herë planin e saj për Brexit në votimin e 12 marsit, atëherë do tu duhet të votojnë midis dy alternativav

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!
  • 2019-02-19

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!

Nga Zilie FEÇI Pas të shtunës, e hëna duket si dita e dytë më e lumtur e Lulzim Bashës. Të shtunën e protestës u ekzaltua deri në atë farë feje, sa tha se kryeministri ra dhe se Ramën askush nuk e njeh më si shefin e qeverisë. Ndërsa të hënën, një tjetër lëvizje nga kampi opoz

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit
  • 2019-02-18

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do ta përshkruajë Brexit-in si një thirrje për zgjim gjatë një fjalimi të cilin pritet ta mbajë në fund të këtij muaji. Ai do të nënvizojë faktin se Evropa duhet të jetë më bindëse në përballje me fuqitë tjera rivale botërore, thanë burim

Banorët e Lezhës i sugjerojnë Bashës: Të rrethojmë Surrelin, Rama do hekurat
  • 2019-02-04

Banorët e Lezhës i sugjerojnë Bashës: Të rrethojmë Surrelin, Rama do hekurat

Kryedemokrati Lulzim Basha ishte sot në qytetin e Lezhës, për të takuar qytetarët dhe për tu bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 shkurtit. Në bashkëbisedimin e zhvilluar me banorët Basha ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe kabinetin e tij qeverisës. Ai tha se ligji