Rezultate te kerkimit per termin: +Kabul

Total: 1982
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.486Z

Luftime në Kabul

Militantët talebanë sulmuan sot qendrën e qeverisë së Afganistanit, me ç’rast sulmuan disa shënjestra në Kabul, shenjë kjo e qartë se militantët planifikojnë që të intensifikojnë fushatën e tyre, në momentin kur SHBA-ja dhe aleatët e saj po vazhdojnë fushatën e tyre për t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.780Z

Kabul, shpërthim pranë ambasadës amerikane

Kabul - Një makinë bombë shpërtheu të enjten pranë ambasadës amerikane në Kabul, duke shkaktuar vdekjen e 4 vetëve. Sipas policisë afgane, një numër personash të tjerë u plagosën nga sulmi. Më parë, Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai tha se do të dëshironte t’i ndalte sulme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.893Z

Përfundojnë luftimet në Kabul, 47 viktima

Lagje e Kabulit Pas më shumë se 18 orë luftimesh, qeveria afgane dhe forcat e sigurisë kanë njoftuar se terroristët që kryen sulmet e djeshme në Kabul janë eliminuar. Të gjithë atentatorët talebanë që morën pjesë në sulmet e koordinuara dje në Kabul kundër Parlamentit dhe zonës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.424Z

Afganistan Sulm ne Kabul

Afganistan Sulm ne Kabul E hene 21 Janar 2013 1007 Afganistan Sulm ne KabulPolicia ka bere te ditur se nje vetevrases me bombe dhe te pakten nje i armatosur kane kryer nje sulm ne seline e departamentit te komunikacionit ne Kabul Kreu i departamentit te hetimit penal ne Policine e Kabulit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.951Z

Sulm i ri vetëvrasës në Kabul

Nga një sulm vetëvrasës me bombë afër selisë së NATO-s në Kabul të Afganistanit janë vrarë së paku gjashtë civilë dhe janë plagosur katër persona të tjerë, ka njoftuar policia.Shefi i policisë në Kabul, Ajob Salangji, tha se shpërthimi ka ndodhur afër selisë së NATO-s, Ambasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.480Z

Kabul, 13 të vdekur nga sulmi në Universitet

Sulmi i ndërmarrë nga dy persona në universitetin amerikan të Kabulit, ka përfunduar me bilancin tragjik të 13 viktimave, mes të cilëve ishin shtatë studentë, tre policë dhe tre roja sigurie. Lajmi është komunikuar në rrugë zyrtare, teksa raportohet se të dy agresorët u qëlluan pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.883Z

Kabul, atentat në xhaminë shiite

Të paktën dy besimtarë janë lënduar pasi dy persona të armatosur me kallashnikovë, thika dhe eksploziv sulmuan një xhami shiite në Kabul. Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet lokale, sipas të cilave sulmi ndodhi në lagjen me dominim shiit, Dashte Barche, në orët e para të së enjtes.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama