Rezultate te kerkimit per termin: +Kaceli

Meta: total 284 / total_found 284 / time 0.000 / keyword[0] kaceli / docs[0] 284 / hits[0] 546 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Kur Kaceli pikëtakohej me Delacroix

Luan Rama Ky pikëtakim nuk është real në sensin e pikëtakimit midis dy njerëzve, pasi Kaceli dhe Delacroix kanë jetuar më shumë se një shekull larg një tjetrit, por ky pikëtakim duket imagjinar, apo përmes imagjinatës, krijimit, atmosferës pikturale, ngjyrës, linjës, me një fjalë

No Pic available
  • 2017-04-24

Cigaria djeg batanijen, dy të moshuar vdesin të asfiksuar në Poliçan

Dy të moshuar humbën jetën si pasojë e një zjarri që ra në qendrën e të moshuarve në Poliçan paraditen e sotme. Nga hetimet e para Tahir Senka 84 vjeç banues ne fshatin Lybesh, dhe Mustafa Kaceli, 81 vjec, banues ne fshatin Veleshje janë asfiksuar nga tymi i shkaktuar nga djegia e

No Pic available
  • 2017-04-18

Bien akuzat për Ben Çamin, u dyshua për trafik droge

Prokuroria e Krimeve të Rënda ndryshon akuzën për Lutfi Shabanin ose i njohur ndryshe me emrin Ben Çami. Shabani u akuzua fillimisht për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike por duket se kjo akuzë nuk u provua nga prokuroria, e cila e solli në gjyq për moskallzim krimi. Shabani u h

Zbutet akuza ndaj Ben Çamit, Prokuroria: Nuk kallëzoi drogën
  • 2017-04-18

Zbutet akuza ndaj Ben Çamit, Prokuroria: Nuk kallëzoi drogën

Shfryhet buja e dosjes së mëse 500 kilogramëve hashash me të pandehur Lutfi Shabanin i njohur ndryshe si Ben Çami. Me kërkesë të organit te akuzës, një vit më parë gjykata vendosi ndaj Shabanit arrest me burg për dyshimet se kishte organizuar trafikimin e ngarkesës me drogë nga Shqip

REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të persekutuarit: Çdo na bëni jo moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****
  • 2017-03-13

REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të persekutuarit: Çdo na bëni jo moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****

Nga Keda Kaceli Perballje me te birin e diktatorit Enver Hoxha ne Malpensa! Isha ulur dhe me kaloi prane dhe u ul perballe meje. E njoha direkt nje sere ndjenjash m’u mbeshtollen u sigurova se ishte ai. Rrahjet e zemres m’u shpeshtuan dhe fillova t’a fiksoja. Shkembim shikimesh

REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të pushkatuarit: Çdo na bëni ju moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****
  • 2017-03-13

REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të pushkatuarit: Çdo na bëni ju moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****

Nga Keda Kaceli Perballje me te birin e diktatorit Enver Hoxha ne Malpensa! Isha ulur dhe me kaloi prane dhe u ul perballe meje. E njoha direkt nje sere ndjenjash m’u mbeshtollen u sigurova se ishte ai. Rrahjet e zemres m’u shpeshtuan dhe fillova t’a fiksoja. Shkembim shikimesh

Bomba në Ambasadën sovjetike në Tiranë: Si u masakruan 22 intelektualë shqiptarë nga regjimi komunist
  • 2017-02-28

Bomba në Ambasadën sovjetike në Tiranë: Si u masakruan 22 intelektualë shqiptarë nga regjimi komunist

Nga Agim Musta Incidenti i ambasadës u shfrytëzua për të shpërthyer një terror në masë ndaj intelektualëve Më 19 shkurt të vitit 1951, në orën 18.00 në pjesën e hyrjes së Ambasadës së Bashkimit Sovjetik në Tiranë, sot Ministria e Arsimit u hodh një lëndë eksplozive. Kush e