Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Alia

Meta: total 146 / total_found 146 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] alia / docs[1] 3005 / hits[1] 7769 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit
  • 2017-03-17

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit

Duke dëgjuar fjalimet e Byrosë, ai e kishte fare thjeshtë ta shikonte veten me sytë e tyre. Ndodhej në të njëjtën situatë si shumë të tjerë që ai vetë dhe Enver Hoxha i kishin shpallur armiq. Tani ishte radha e tij, por ai smund ta duronte dot që Kadri Hazbiu e Ramiz Alia ta merrnin n

Rrëfehet vëllai i Mehmet Shehut që jeton në Kanada: E vërteta e vdekjes së tij, kush e vrau dhe si e mora vesh
  • 2016-12-16

Rrëfehet vëllai i Mehmet Shehut që jeton në Kanada: E vërteta e vdekjes së tij, kush e vrau dhe si e mora vesh

Duro Shehu, vëllai i ish-kryeministrit Mehmet Shehu, jeton prej më shumë se dhjetë vjetësh në Kanada. Por kjo distancë prej dhjetëra mijë kilometrash nuk e pengon të ndjekë me vëmendje zhvillimet në Shqipëri. Sidomos ai është i ndjeshëm për çdo gjë që flitet rreth vëllait t

Cilët ishin tre vrasësit e Mehmet Shehut dhe çfarë u ndodhi (dhe si e hodhi nga shkallët ministrin e Brendshëm, Enver Hoxha)
  • 2016-12-15

Cilët ishin tre vrasësit e Mehmet Shehut dhe çfarë u ndodhi (dhe si e hodhi nga shkallët ministrin e Brendshëm, Enver Hoxha)

Nga Idajet Beqiri Në këtë rrëfim të gjatë për eliminimin e kryeministrit Mehmet Shehu, kemi arritur në pikën kulmore, kurorëzimin e skenarit ogurzi në natën e 17-18 dhjetorit 35 vite më parë. Ja si kanë rrjedhur ngjarjet: Mbledhja e Byrosë Politike e 17 dhjetorit 1981 për shumic

Gënjeshtrat e Fatos Lubonjës për Kadarenë (dhe një ndjesë e munguar për akuzën e vrasjes së 7 personave nga i ati)
  • 2016-12-07

Gënjeshtrat e Fatos Lubonjës për Kadarenë (dhe një ndjesë e munguar për akuzën e vrasjes së 7 personave nga i ati)

Nga Çerçiz Loloçi Fatos Lubonja i është rikthyer sërish polemikës me Kadarenë, duke marrë shkas nga botimi i fundit i UET Press me titull Kadare në dokumentet e Pallatit të Ëndrrave, të autorit Dashnor Kaloçi. Konsekuent në ligësinë e tij, qysh nga largimi i shkrimtarit në Fran

No Pic available
  • 2016-10-13

Servet Pëllumbi: Çndodhi pas arrestimit të tim vëllai, si armik i popullit në Durrës?

Nga Prof. Servet Pëllumbi Vesi i ditarëve Duke filluar nga adoleshenca, kur isha nxënës në shkollën shtatëvjeçare Naim Frashëri (Korçë), si shumë shokë të mi edhe unë u dhashë pas modës së ditarëve. Më tej, kur isha në Fakultetin e Filozfisë (San-Petërburg, Rusi), Prof. Rjezni