Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Rroshi

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4752 / hits[0] 8614 / keyword[1] rroshi / docs[1] 892 / hits[1] 2450 /
No Pic available
  • 2016-12-28

Nga Përparim Kabo/ Bujar Lako, më lejo mik të të them dy fjalë

Ike Bujar Lako, ike mik i shtrenjtë, njeriu i ngrohtë me atë fjalë të butë të zgjedhur dhe të shqiptuar si një jehon që vinte nga hone të brendshme. Sa herët u njohëm bashkë, diku në vitet 70-të të shekullit të kaluar, ju luanit një rol dytësor te Prefekti i Besim Lëvonjës dhe

Rilindje e institucioneve të artit dhe kulturës, TKOB dhe TK
  • 2016-09-08

Rilindje e institucioneve të artit dhe kulturës, TKOB dhe TK

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e dy projekteve në fushën e artit dhe kulturës, rindërtimin e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit dhe ndërtimin e skenës së re të Teatrit: Mirëdita të gjithëve dhe urime për përvjetorin e Teatri Lirik të Operës dhe Baletit, siç qu

Rama Investime ne art shembim pluhurin e harreses
  • 2016-09-07

Rama Investime ne art shembim pluhurin e harreses

Transmetuar me 07092016 - 1233 Tirane 7 shtator 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama thote se investimi ne art dhe kulture eshte domosdoshmeri dhe se pavaresisht problemeve te renda me buxhetin per shkak te borxheve te mbledhura ne vite

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

No Pic available
  • 2014-06-02

Administratorja: Paratë e "Sudes", brenda 15 korrikut

TIRANE - Procesi i shqyrtimit dhe verifikimit të pretendimeve të kreditorëve të firmës "Sude" do të përfundojë brenda gjysmës së parë të korrikut, kur do të bëhet edhe ndarja e përqindjeve të parave. Lajmi bëhet i d

No Pic available
  • 2014-05-13

“Sudja”, takimi me kreditorët në 8 grupe, ja lista dhe dita e takimit për secilin

TIRANE - Më datë 19 maj do të nisë të zhvillohet takimi i dytë për procedurat e falimentimit të firmës piramidale “Sude”. Përmes një njoftimi të publikuar në disa media, Administratorja e Falimentimit të këtij sub

No Pic available
  • 2014-01-08

Kadri Roshi, Dalin nëdritë fotot e rralla

TIRANE- Ishte 4 janar 2014! Institucionet ishin pushim! Një kolazh fotosh në 90-vjetorin e lindjes së Kadri Roshit, u shënua si i vetmi aktivitet përkujtimor i Teatrit Kombëtar, i cili nuk ka zgjatur më shumë se fishekzjarrët e ndërrimit të vite