Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Veseli

Total: 2159
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.431Z

Kadri Veseli, Historia ime

Në LPRK hyra në mesin e viteve ‘80. Isha ndër pjesëmarrësit dhe organizatorët e demonstratave të asaj kohe. Lidhja ime me Hashim Thaçin është jashtë kontekstit politik. Nuk kemi dashur kurrë ta sfidojmë lëvizjen paqësore. Në Rambouillet, koordinoja këshilltarët e Delegacionit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.268Z

Kadri Veseli votohet Kryetar Kuvendi

Kuvendi ka zgjedhur edhe tre nënkryetarët: Xhavit Haliti, Sabri Hamiti dhe Glauk Konjufca. Me 71 vota Kadri Veseli zgjedhet kryetar i Kuvendit. 42 kundër. 1 abstenim Kadri Veseli propozohet për kryetar të Kuvendit. Xhavit Haliti për nënkryetar Hajredin Kuçi e ka propozuar zëvendëskryetarin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.725Z

Kadri Veseli anëtarësohet në PDK

Kadri Veseli nesër do t’i bashkohet zyrtarisht Partisë Demokratike të Kosovës. Librezën partiake do ta marrë në Degën e Mitrovicës. Ish-Shefi i SHIK’ut tashmë ka paralajmëruar se synon të jetë pjesë e strukturave drejtuese të PDK’së. Ish-Shefi i Shërbimit Informativ t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.172Z

LVV: Kadri Veseli turpërohet nga historia kombëtare

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me mbulimin e muraleve në Kuvendion e Kosovës. VV konsideron ky veprim po shpërfaq demokracinë në vend. Në reagimin e këtij subjekti thuhet se i pari i Kuvendit, Kadri Veseli po turpërohet nga historia kombëtare. Reagimi i plotë i VV: Kadri Vese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.610Z

Voton Kadri Veseli

Zv/kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli së bashku me gruan e tij, para pak çastesh kanë votuar në Shkollën Fillore, “Faik Konica”. Ai para mediave u shpreh se, sot është një ditë e veçantë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.361Z

Edhe Kadri Veseli shfaqet në grafite

Pas grafiteve me mesazhe seksiste dedikuar për presidenten e vendit, Atifete Jahjaga, në sheshet e Prishtinës janë parë disa grafitë të reja të cilat për personazh kanë kryeparlamentarin Kadri Veseli. Në grafit Veseli është shfaqur i ulur, ndërsa mesazhi i bashkangjitur këtij grafiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.349Z

Përplasja e komandantëve flet Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas mbledhjes së kryesisë ka folur edhe për përplasjen e komandanteve. Ai ka thënë se nuk duhet ta gjykojmë luftën. "Të tjerët duhet të gjykojnë luftën tonë. Nuk mund të themi se e kemi bërë namin gjithsecili e ka bërë punën e tij. Pamarre paras

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama