Rezultate te kerkimit per termin: +Kakavijs

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.109Z

Kakavijë, radhë të gjata në dalje

N fundjav, pala greke punon me 4 sportele Radh t gjata pritjeje n pikn e kalimit kufitar t Kakavijs. Mngjesin e s shtuns, numri i autoveturave q prisnin pr t hyr n Shqipri ka qen tepr i lart. Burime t Drejtoris Rajonale t Kufirit dhe Migracionit pr Qarkun e Gjirokastrs, bn t ditur se gjat 12 orve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Kakavij, fillon kthimi i emigrantve pr festa

Mbi 5 mij emigrant shqiptar q jetojn dhe punojn n Greqi kan hyr gjat pes ditve t fundit n Pikn e Kalimit Kufitar t Kakavijs. Komandanti i piks s kalimit kufitar t Kakavijs, Ziadin Allaraj, ka deklaruar se qysh prej fillimit t javs, numri i emigrantve shqiptar q dshirojn t kalojn festat e fundvitit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

Doganat, 37 mijë emigrantë dhe 10 mijë mjete në vendlindje

Ndrkoh, sht normalizuar situata n pikat e kalimit kufitar me Greqin. Sipas t dhnave t korrespondentve tan n Kor dhe Gjirokastr, gjat mngjesit t sotm, nuk ka pasur rradh n doganat e Kapshtics dhe Kakavijs pavarsisht numrit t madh t emigrantve q vijn n Shqipri pr t kaluar festat. Gjat 24 orve t fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.615Z

Emigrantët, mijëra persona hyjnë në Shqipëri për pushime

Pavarsisht se gushti shnon fundin e sezonit veror, numri i emigrantve shqiptar q kthehen n atdhe pr pushimet e vers mbetet i lart edhe n kto dit. Paralelisht me emigrantt shqiptar, nj numr i konsiderueshm emigrantsh me banim n Kosov dhe Maqedoni apo edhe nga shtetet e huaja kan hyr nprmjet Portit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Kakavij: Sekustrohet 1 ton Kabanis; N pranga shoferi i kamionit

1 ton kababis Sativa sht sekuestruar n dogann e Kakavijs. Sasia rekord e kohve t fundit sht gjendur n pjesn e fundit t kabins s kamionit me targ TR4261 B. Organet kopetente kan vn n pranga shoferin e automjetit Isuf Duka. Sipas burimeve hetimore nga vendngjarje msohet se kamioni ishte nisur nga Kava

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Merr flakë maunia, bllokohet trafiku në aksin Gjirokaster- Kakavije

Ka mjaftuar nje shkendije ne impiantin motorik qe nje maune te perfshihej e tera nga flaket ne aksin rrugor Gjirokaster- Kakavije. Drejtuesi i mjetit per te shmangur djegien e plote t saj ka ndare rimorkion e pasme dhe ka lajmeruar repartin e zjarrefikes te cilet kane mbrritur menjeher ne vendgjarje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Emigrantët kthehen në Greqi, fluks në Doganën e Kapshticës

Vetm ditn e hn e kan kaluar kufirin 4 mij persona Nis kthimi i emigrantve pr n vendet e tyre t puns, fluks n Pikn Kufitare t Kapshtics. Vetm gjat dits s hn, mbi 4 mij persona dhe qindra automjete t vogla dhe autobus t linjave ndrkombtare kan dal nga Dogana e Kapshtics pr n drejtim t shtetit helen.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama