Rezultate te kerkimit per termin: +Kakavije

Meta: total 1000 / total_found 1197 / time 0.000 / keyword[0] kakavije / docs[0] 1197 / hits[0] 1588 /
No Pic available
  • 2019-03-05

Dalin detaje, killeri polak i kapur  në Kakavijë ka vrarë një shqiptar në Greqi

Mbrëmjen e sotme një shtetas polak me identitet të rremë u arrestua në Kakavijë dhe dyshimet e para ishin se kishim të bënim me një vrasës me pagesë që kërkohej nga Interpoli për disa ngjarje kriminale në Greqi. Të tjera detaje janë zbardhur tashmë për personin me inicialet D.K, i

Kacifas, mbërrijnë grekët e parë: Vijmë të nderojmë heroin tonë!
  • 2018-11-08

Kacifas, mbërrijnë grekët e parë: Vijmë të nderojmë heroin tonë!

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30 të mëngjsit në Bularat mbërriti autobusi i parë nga Athina, ndërsa të tjer

Kapet 3.5 kg kokainë në baterinë e makinës, arrestohet në Kakavijë 46-vjeçari
  • 2018-10-31

Kapet 3.5 kg kokainë në baterinë e makinës, arrestohet në Kakavijë 46-vjeçari

Goditet  një tjetër tentativë për trafik  të kokainës drejt Greqisë. Në vijim të kontrolleve të vazhdueshme për goditjen e veprimtarisë kriminale të trafiqeve te paligjshme në fushën e krimeve ndërkufitare, nga ana e punonjësve të Policisë Kufitare  Kakavije, u përzgjodh për

Sekuestrohen 145 mijë paund në Qafë Botë, në pranga 25-vjeçari
  • 2018-10-23

Sekuestrohen 145 mijë paund në Qafë Botë, në pranga 25-vjeçari

Policia dhe Dogana kanë bllokuar ditën e sotme në Qafë- Botë 145 220 Paund, ndërsa në pranga ka rënë një 25 vjeçar. Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi Denis Duro, 25 vjeç banues në Korçë, për veprat penale Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë dhe

Nuk i deklaroi në Kakavijë, policia i sekuestron 80 mijë euro grekut
  • 2018-09-27

Nuk i deklaroi në Kakavijë, policia i sekuestron 80 mijë euro grekut

Policia Kufitare në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije, sekuestron 80 mijë euro një shtetasi grek i cili nuk i deklaroi në kufi. Shërbimet e Policisë Kufitare në dalje të Republikës së Shqipërisë gjatë kontrollit  në vijën e dytë të shtetasit grek G.S, 51 vjeç, banues në Patra, i

Kakavijë, arrestohet 47-vjeçari i dënuar për vrasje
  • 2018-07-05

Kakavijë, arrestohet 47-vjeçari i dënuar për vrasje

Foto ilustruese Një shtetas i shpallur në kërkim prej vitit 2015 është arrestuar ditën e sotme nga patrulla e Policisë Kufitare të Kakavijës gjatë patrullimit në kufirin e gjelbër.Mësohet se 47-vjeçari Ëngjëllush Agallija, banues në Fier, është dënuar me 10 vjet burg për Vrasje

Grekët në grevë, doganat paralizohen për 24 orë
  • 2018-05-29

Grekët në grevë, doganat paralizohen për 24 orë

Pikat e kalimit kufitar me Greqinë nuk do të funksionojnë për 24 orë, dhe kjo për shkak të një greve të realizuar nga pala greke. Siç njoftojnë autoritetet në Kapshticë do të ndërpritet puna nga data 30.05.2018, ora 07:00 deri në datën 31.05.2018 ora 07:00 dhe nuk do të lejohet k