Rezultate te kerkimit per termin: +Kalabria

Meta: total 255 / total_found 255 / time 0.000 / keyword[0] kalabria / docs[0] 255 / hits[0] 326 /
Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)
  • 2019-03-29

Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)

Liqene, limane dhe gropa të këndshme, nga Alpet deri në Jon: ja plazhet më të bukura Jo vetëm plazhet e krijuara nga ujërat smeraldë të Tirrenisë, Jonit dhe Adriatikut, por edhe plazhet e liqeneve të vogla, sepse bukuria në Itali është me të vërtetë kudo. Nga veriu në jug të gadis

Skuadra speciale anti-mafie! Në gjueti të bosëve të Ndragheta-s
  • 2019-01-25

Skuadra speciale anti-mafie! Në gjueti të bosëve të Ndragheta-s

Bëhet fjalë për një zonë në të cilën shteti është nuk funksionon. Duke pritur momentin e saktë për të vepruar dhe kapur një nga arratisurit e Aspromontes. Kush janë dhe si punojnë agjentët e gjuetisë, departamenti special, anti-‘ndrangheta Zona e Kalabrisë – Vibo Valen

Italiani besnik i Himarës, prej 18 vitesh pushime në Shqipëri
  • 2018-08-04

Italiani besnik i Himarës, prej 18 vitesh pushime në Shqipëri

Për 3 muaj vere Luigi zhvendoset nga Italia në bregdetin e Jonit. Të jetuarit në det, me skafin e tij të vogël, herë me miq, e herë të tjera me turistë apo vendas është një zgjedhje e tij prej 18 vjetësh. Kisha një restorant në Milano, dhe kuzhinierja që punonte për mua ishte shqi

Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos
  • 2018-06-25

Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos

Një fotografi e Skëndërbeut vazhdon të qëndrojë ende në studion ku Ernesto Sabato hidhte në letër letërsinë e tij. Shkrimtari i madh argjentinas nuk e harroi asnjëherë historinë shqiptare të nënës së tij, të cilën e ka treguar gjatë një interviste me shkrimtarin Luan Rama. Bri

No Pic available
  • 2018-05-21

Korrupsion e pastrim parash, 21 të arrestuar në Itali

Njëzet e një persona u arrestuan në Monza të Italisë nga policia financiare në bazë të një urdhër-arresti të gjykatësit hetues të Lombardisë për konspiracion fiskal, mashtrim financiar, transferim mashtrues të aseteve, pastrim parash dhe korrupsion. Në mesin e të arrestuarve janë

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time
  • 2017-12-19

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time

Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka e pengonte

No Pic available
  • 2017-11-03

Kush është njeriu i hekurt i qeverisë italiane që sot vjen në Tiranë?!

Mbërrin sot në Tiranë Ministri i Brendshëm italian Marco Minniti një nga figurat më të forta të qeverisë Gentiloni. Ekspert në fushën e sigurisë, inteligjencës e mbrojtjes, Marco Minniti prej 12 dhjetorit 2016 është në krye të Viminales, Minsitrisë së Brenshme Italiane duke zëvë