Rezultate te kerkimit per termin: +Kalaja

Total: 3338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.607Z

Demtohet Kalaja e Libohoves

Demtohet Kalaja e Libohoves E diel 17 Mars 2013 1646 p styletext-align justify Demtohet Kalaja e LibohovesReshjet e diteve te fundit kane renduar gjendjen e kalase shekullore te Libohoves Vetem javet e fundit ne kete objekt monument i kategorise se pare jane shembur shkallet e krahut jugor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.153Z

Kalaja në Gjirokastër po dëmtohet

Ministrja e kulturës Mirela Kumbaro ka qenë në Gjirokastër për të parë nga afër pasojat e çarjes së murit të kalasë, të evidentuara pak ditë më parë. Konstatohet një zgjerim i çarjeve ekzistente me 1-1.5 cm. Natyrisht që çdo lëvizje që ndodh në terren reflektohet deri në lart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.408Z

Kalaja nuk do jetë gri

Të gjitha mjediset e brendshme të kalasë së Gjirokastrës, një kala që përmendet për herë të parë si qytet dhe kështjellë në vitin 1336, do t’i nënshtrohen një rikonstruksioni të plotë, falë një fondi prej 6 milionë lekësh, akorduar nga buxheti i shtetit. Drejtori i Drejtoris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.264Z

Po shembet Kalaja e Tepelenës

Nga Express më 14 gusht 2011 në ora 17:43 Kalaja e Tepelenës, një monument kulture i kategorisë së parë, është në pikën e saj më kritike dhe rrezikon të shembet nëse autoritetet nuk do të ndërhyjnë. Dy plasaritje në murin lindor dhe perëndimor të saj, sipas specialistëve, ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.042Z

Kalaja - monument kulture nga “konflikti”

25/02/2009  Kalaja e Tiranës “konflikton” Bashkinë dhe MTKRS-në Rehabilitimi i kalasë së Tiranës duket se ka nxitur debatin e radhës. Në mes është “pronësia” mes Ministrisë së Kulturës dhe Bashkisë së Tiranës. Ndërsa MTKRS-ja ka bërë publike se kalaja e Tiranë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.203Z

Furgonat 8+1/Kalaja: Qytetarët të mbështesin protestën

Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë Gëzim Kalaja i ka drejtuar një apel qytetarëve të Tiranës që të mbështesin protestën e nesërme të drejtuesve të mjeteve taksi 8+1. Kalaja tha se protesta që do të nisë në orën 09:00 do të organizohet para selisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Rama uron mirëmëngjes me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës

Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë ka uruar mirëmëngjes me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Rama ka  informuar se këtë vit ka pasur 6700 më shumë vizitorë se një vit më parë. Mirëmëngjes, dhe ju uroj një ditë të mbarë me kë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama