Rezultate te kerkimit per termin: +Kalaja

Meta: total 1000 / total_found 3233 / time 0.001 / keyword[0] kalaja / docs[0] 3233 / hits[0] 5385 /
Reportazhi italian: Shqipëria, Mesdheu për tu zbuluar (Foto)
  • 2017-06-17

Reportazhi italian: Shqipëria, Mesdheu për tu zbuluar (Foto)

Plazhe të ngjashme me ato tropikale, çmime të leverdishme, një vend ideal për të kaluar pushimet Drimadhes Nga deti e kultura, te historitë dhe kënaqësitë, Shqipëria është destinacioni në zhvillim i Mesdheut, me një raport të mirë midis cilësisë dhe çmimeve. Një vend ende jo i n

Koleksioni i fotografive të Franc Nopçës: Shqipëria në vitet 19031916
  • 2017-06-16

Koleksioni i fotografive të Franc Nopçës: Shqipëria në vitet 19031916

Ky koleksion me foto të rralla është publikuar në faqen e studiuesit Robert Elsie dhe janë realizuar në vitet 1903 1916 nga baroni Franc Nopça. Baroni Franz Nopca me kostum shqiptar   Ja çfarë shkruan Elsie për Nopçën: Shkencëtari dhe albanologu hungarez, Baroni Franc Nopça (Fran

No Pic available
  • 2017-06-15

Rama: Basha sdo ketë më mundësinë të prishë ato që bëj unë

Kryeministri Edi Rama kërkoi votën e tepelenasve, pasi siç tha ai PS është e vetmja që ka vizionin për të bërë shtet. Gjatë një takimi me fermerë të Luftinjes, Rama u kursye në komentet për kundërshtarin e tij politik në zonën ku ai është dhëndër, por tha se nuk do të ketë m

No Pic available
  • 2017-06-15

Do zbulojmë Kalanë e Ali Pashë Tepelenës:, Rama: Turistët nuk vijnë për shtëpinë e Tërmetit

Nga Memaliaj ku ka zhvilluar një takim me fermerët e Luftinjës, kryeministri Edi Rama ka kërkuar votën e qytetarëve për të vijuar me reformat e nisura. Teksa ka përmendur sërish timonin e qeverisjes, kryesocialisti nuk ka ngurruar të bëjë batuta me kryebashkiakun e Tepelenës, Tërmet P

No Pic available
  • 2017-06-09

Elbasan, restaurim godinave brenda rrethimit të Kalasë

Kalaja e Elbasanit do të ketë sinjalistikë për turistët që dëshirojnë të njihen me historinë dhe tolerancën fetare për të cilën është i njohur qyteti. Një projekt i bashkisë me financim të ambasadës franceze ka nisur të zbatohet, megjithëse po ndesh në disa burokraci ligjore.

Sheshi Skënderbej hapet të shtunën, Veliaj: Ju ftojmë në një koncert madhështor
  • 2017-06-06

Sheshi Skënderbej hapet të shtunën, Veliaj: Ju ftojmë në një koncert madhështor

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka zbuluar disa nga surprizat e ceremonisë së hapjes të sheshit “Skënderbej”, të shtunën, datë 10 qershor, ora 19.30. Gjatë analizës së punës 2-vjeçare në Njësinë Nr. 4 në Tiranë, Veliaj ftoi qytetarët që të marrin pjes

No Pic available
  • 2017-06-06

Miss Shqipëria 2017, vajzat nisin garën e bukurisë, finalja në 16 qershor

Miss Shqipëria 2017, në edicionin e saj të 19 po vazhdon rrugëtimin tradicional në favor të promovimit të vlerave turistike  të Shqipërisë, si një nga qëllimet e hershme të këtij formati. Vajzat konkurrente pasi kanë pëfunduar turin në plazhin e rinovuar të Spille-s nën mikpr