Rezultate te kerkimit per termin: +Kalas

Total: 429
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.386Z

Tepelenë, aksion për pastrimin e Kalasë

TEPELENË- Bashkia e Tepelenës ka nisur një aksion disa ditor për pastrimin e mjediseve të kalasë së qytetit nga mbeturinat dhe plehrat e shumta të grumbulluara prej rreth 20 vitesh. Kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peci tha se, &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.268Z

Shembet një pjesë e Kalasë së Prizrenit

Shiu ka qenë shkaktar që të rrëzohet një pjesë e murit të Kalasë së Prizrenit. Për shkak të rrezikut eventual policia apelon tek vizitorët që të kenë kujdes, raporton rel. Është shembur një pjesë e murit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.305Z

Dashuria robëruese e Maria Kalas

Ajo nuk mundi ta harronte Aristotel Onasis, miliarderin grek që i pushtoi zemrën dhe I fali një jetë plot pasione dhe drama. Më mirë një dashuri e madhe e përfunduar, sesa një dashuri kurrë e jetuar. Takimi që do ndryshonte rrjedhën e jetës së sopranos greke që në atë kohë po pusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.712Z

Anulohet koncesioni përrijetëzimin e Kalasë së Lezhës

TIRANE- Komiteti Kombëtar i Restaurimeve pas mbledhjes së zhvilluar ditën e hënë ka vendosur anulimin e koncesionit për Rijetëzimin e Kalasë së Lezhës. Lajmin e ka bërë publik dje në një konferencë për shtyp ministrja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.589Z

Anulohet koncesioni i kalasë së Lezhës

TIRANE-Pas një mbledhjeje që ka zgjatur plot shtatë orë, nga ora 14:00 deri në orën 21:00, Këshilli Kombëtar i Restaurimit në Ministrinë e Kulturës ka anuluar të ashtuquajturin koncesion të Kalasë së Lezhës. Burime t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.295Z

Restaurim gjithëpërfshirës i Kalasë së Prizrenit

Kalaja e Prizrenit do të jetë një nga pikat kryesore turistike të Kosovës, në veçanti pas një restaurimi gjithëpërfshirës që do t’i bëhet asaj. Për këtë sot Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Amb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.876Z

Kryeengjëlli i Rodonit shkulet ngamuret e kalasë së Skënderbeut

Shkulet statuja disashekullore, e Kryeengjëllit Mikael nga kalaja e Rodonit. Aktin e rëndë e kanë denoncuar specialistët e trashëgimisë Kulturore, njëkohësisht anëtarë të Forumit për Mbrojtjen e Trashëgimisë, Auron Tare dhe A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama