Rezultate te kerkimit per termin: +Kali

Meta: total 1000 / total_found 1465 / time 0.001 / keyword[0] kali / docs[0] 1465 / hits[0] 2020 /
Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?
  • 2017-06-11

Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?

Me fotografitë e pashembullta të maços me gjoksin lakuriq në kalë dhe si gjuetar tigrash, dokumentari Putin Interviews vazhdon ta fabrikojë carin modern, shkruan Mary Dejevsky në The Guardian Pse sillet kështu? Pse Vladimir Putini fotografohet me gjoksin lakuriq mbi kalë, del në gjueti të

Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10
  • 2017-06-11

Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10

Përveçse një qendër pedonale, sheshi Skënderbej ka tashmë edhe parkingun nëntokësor me mbi 300 vende, duke i dhënë zgjidhje problemit të parkimit të automjeteve në qendër të qytetit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputeti i PS, Fatmir Xhafaj, inspek

No Pic available
  • 2017-06-09

Punësimi kalë beteje i programeve elektorale të partive për shkak të papunësisë

Premtimet e partive politike për punësimin e shqiptarëve ishte tema e diskutimit në emisionin Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe. Paneli i të ftuarve me ekspertë të ekonomisë dhe përfaqësues të subjekteve politike ndanë qëndrime të ndryshme sa i takon kësaj çështje. Por të gj

No Pic available
  • 2017-05-25

Kur kali përfundon në mensë që ti shërbejë klientëve

Një kalë garues ka dalë nga stalla për të përfunduar në kuzhinën e një restoranti në Yorkshire, Angli. Nuk dihet se si Rosmaria, kali 4-vjecar ka kaluar nëpër korridore, por mendohet se dera ku ai qëndronte kishte mbetur e hapur. Kalorësja, Amy Waugh filmoi momentin kur kali iu bashkua

No Pic available
  • 2017-05-18

Dëmtimi, Salihi në Beograd për kurim

Hamdi Salihi alarmon Skënderbeun, përpara sfidës direkte për titullin, që do të luhet këtë të shtunë në Kukës. Për këtë arsye, bomberi do të kurohet me urgjencë në Beograd. Lëndimi muskulor, i cili u përkeqësua pas aktivizimit në ndeshjen e fundit me Tiranën, ka bërë që su

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave
  • 2017-05-17

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave

Nga Freskida Miloti U zhvillua edicioni i 9-të i FESTIVALIT TË POEZISË SË PABOTUME në qytetin e Shkodrës, në qytetin e poetëve të shquar të letërsisë shqipe. Ky festival vjen i veçantë në çdo edicion të tij dhe me një pjesëmarrje të gjerë edhe jashtë kufijve të Shqipërisë. M

No Pic available
  • 2017-05-03

Kali që shpëtoi jetën e tij duke pikturuar

Metro është një kalë i njohur si garues i mirë, por që pësoi një problem dhe kishte vështirësi në lëvizje. Artisti, Ron zbuloi një ide të jashtëzakonshme si të shpëtonte jetën e kalit me anë të pikturës. Metro fitoi gara të mëdha por pas dëmitimit në patkonj dhe në kockat e