Rezultate te kerkimit per termin: +Kali

Meta: total 1000 / total_found 1438 / time 0.000 / keyword[0] kali / docs[0] 1438 / hits[0] 1987 /
Për ta mbyllur këtë që u hap (për Zhejin dhe të tjerët)
  • 2017-02-09

Për ta mbyllur këtë që u hap (për Zhejin dhe të tjerët)

Nga Pëllumb Kulla Nuk desha që shkrimi im i djeshëm të trazonte kaq shpirtëra. Mendoja se do të isha më i mirëkuptuar. Synimi im ishte të shfaqja pakënaqësinë ndaj vrerit që u hodh mbi një figurë të shquar që jetoi në një periudhë e cila ende kutërbon me kërmat e saj politi

Vlorë, plagoset me armë zjarri 28-vjeçari në Kalin e Trojës
  • 2017-02-09

Vlorë, plagoset me armë zjarri 28-vjeçari në Kalin e Trojës

Një person është plagosur më armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes në Vlorë në vendin e quajtur Kali i Trojës Policia sqaron se: Rreth orës 19:50 ka ndodhur një plagosje me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Isa Boletini” pranë vendit të quajtur &#

Vlorë, plagoset në atentat 28-vjeçari
  • 2017-02-09

Vlorë, plagoset në atentat 28-vjeçari

Rreth orës 19:50 ka ndodhur një plagosje me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Isa Boletini” pranë vendit të quajtur “Kali i Trojës” ku një person i paidentifikuar ende ka qëlluar me armë zjarri një shtetas tjetër me inicialet Arlind Lulushi 28 vjeç, banu

Poet i madh, njeri me gërmë të madhe
  • 2017-02-06

Poet i madh, njeri me gërmë të madhe

Nga Ymer Minxhozi I vura këtë titull këtyre shënimeve sepse nuk janë të shpeshta rastet kur talenti I madh të përputhet edhe me njeriun kaq popullor e mirëdashës, sic ishte Dritëroi. Bashkë me gazetarin e  njohur Xhevdet Shehu, para disa kohësh I bëmë një vizitë Dritëroit me

Dritëroi shkurtoi ditët e sistemit komunist që lamë pas
  • 2017-02-05

Dritëroi shkurtoi ditët e sistemit komunist që lamë pas

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi ka falënderuar shkrimtarin e madh Dritëro Agolli për kontributin e tij në Shqipëri. Mendja e Dritëroi shkurtoi ditët e sistemit që lamë pas, tha Ruçi në ceremonialin shtetëror të zhvilluar në Pallatin e Kongreseve në

No Pic available
  • 2017-02-03

Plot 85 fakte nga jeta e Dritëro Agollit

Ja 85 fakte nga jeta e patriarkut të letrave shqipe, që nga dëshira e tij e parë për tu bërë veteriner, poezitë e para të botuara në Zërin e Rinisë, studimet në Shën Petërburg, familja, por edhe bëmat e kohës pa të cilat një njeri si Agolli nuk mund të imagjinohej. 85 fakte nga j

Mos vdis!, poezia e Dritëroit që po thyen rrjetet sociale (dhe një poezi që thumbon Sali Berishën)
  • 2017-02-03

Mos vdis!, poezia e Dritëroit që po thyen rrjetet sociale (dhe një poezi që thumbon Sali Berishën)

Ajo është një ndër poezitë më të mira të tij, e cila po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale menjëherë pas mësimit të lajmit se Dritëro Agolli ndërroi jetë. Endërr e Prerë 1. Mos vdis, se pas shirave aren e mbushi bari, Ka rene ne ullishte mize e ullirit. Hardhia duhet spe