Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2466 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2466 / hits[0] 2919 /
Jupiteri, jo vetëm më i madhi, por planeti më i vjetër i sistemit tonë diellor
  • 2017-06-21

Jupiteri, jo vetëm më i madhi, por planeti më i vjetër i sistemit tonë diellor

Edhe pse e dimë se Jupiteri është planeti më i madh në sistemin tonë diellor, një studim i ri ka konfirmuar teorinë se është edhe më i vjetri. Në studimin e parë të bërë deri më sot për përcaktimin e moshës së Jupiterit, studiuesit kanë zbuluar se gjigandi i gazit është 4.5

No Pic available
  • 2017-06-19

Shkon për një kontroll dentar, vdes 3-vjeçarja

Një vajzë 3-vjeçare e cila ka shkuar për të kontrrolluar dhëmbët tek dentisti ka vdekur. Daleyza Avila-Hernandez ka vdekur të hënën në Kaliforni, në Qendrën e Kirurgjisë së Dhëmbëve të Fëmijëve ndërsa po hiqte dy dhëmbë dhe mbushi dy dhëmballa. Vajza e vogël duket shumë e s

Aktori i njohur debaton publikisht me nënën e të dashurës
  • 2017-06-19

Aktori i njohur debaton publikisht me nënën e të dashurës

Aktori i njohur, Liam Hemsworth ka debatuar publikisht me nënën e të dashurës së tij, Miley Cyrus në klubin Soho Beach në Kaliforni. Një zënkë e madhe shpërtheu mes Liam dhe Tish, ishte shumë e vështirë të injorohej sepse ata po e shkaktonin këtë skenë, tregoi një burim për Woma

Teknologjia përpiqet të eliminojë nevojat për ushqime shtazore
  • 2017-06-16

Teknologjia përpiqet të eliminojë nevojat për ushqime shtazore

Duke përdorur përbërës bimorë, shkencëtarët po rikrijojnë artikuj ushqimorë që aktualisht përdorin prodhime mishi apo blegtorie Ka njerëz që bëhen vegjetarianë për arsye të ndryshme: fetare, etike apo për shëndet. Kuzhinierë me imagjinatë kanë krijuar receta të ndryshme mjaft

No Pic available
  • 2017-06-05

Paratë e vjetra rikthehen në modë

Numizmatika, vlerësimi i monedhave të vjetra tejkalon investimet e tjera. Një treg dikur në hije po aspiron fuqishëm të dalë në krye Pas derës së fortifikuar të Stacks Bowers, një galeri me monedha të rralla në Nju Jork, shitësit e qeshur tregojnë me krenari produktet e tyre të çmu

Thyen rekord, lëviz në ajër me 400 km/orë
  • 2017-06-03

Thyen rekord, lëviz në ajër me 400 km/orë

Një aerobat britanik ka thyer një rekord botëror për fluturimin më të shpejtë  me kostumin e tij me krahë mbi qiell. Ai ka lëizur me një shpejtësi prej 400 km/orë mbi Kaliforni.  Guximtari aerobat i quajtur Fraser Corsan, hyri n librin e rekordeve për aventurën e  tij. P

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)
  • 2017-05-31

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)

Mërgim Mavraj është një nga personazhet më të veçanta në grupin e kombëtares shqiptare të futbollit dhe këtë e kanë kuptuar shumë shpejt edhe në Gjermani. Mediave gjermane u ka bërë shumë përshtypje se si futbollisti shqiptar nuk ka nisur pushimet si shokët e skuadrës të Hambur