Rezultate te kerkimit per termin: +Kalifornin

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.417Z

Thatësira gjunjëzon Kaliforninë

 Guvernatori i Kalifornisë ka shpallur gjendjen e emergjencës për shkak të thatësirës, duke iu bërë thirrje banorëve që të ruajnë ujin pasi duket se ky dotë jetë viti më i thatë i regjistruar ndonjëherë. D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.259Z

Robin Williams i pikëlloi të gjithë, por askënd si gorillën Koko (Video+Foto)

Gorilla Koko, që mund të kuptohet me njerëzit përmes gjuhës së shenjave, gati ka qarë kur e ka kuptuar për vdekjen e mikut të tij, aktorit Robin Williams, shkruan Daily Mail. Williams në vitin 2001 e kishte vizituar qendrën kërkuese në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.740Z

Tërmet në Meksikë, 2 të vdekur dhe 100 të plagosur

Nj trmet i fuqishm 7.2 ball i shkalls Rihter ka tronditur mngjesin e sotm pjesn veriperndimore t Meksiks, n kufi me Kalifornin. Trmeti m i fuqishm q nga viti '69 u pasua edhe m shum lkundje t tjera, t cilat u ndien deri n San Diego e Arizon. Deri tani raportohen 2 viktima, e rreth 100 t plagosur n q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

Tërmet në Kaliforni

Kaliforni, 5 Prill, NOA - Një tërmet i fuqishëm u ndje sot në Los Angeles dhe Kaliforni. Dy vetë kanë mbetur të vdekur si dhe në shumë zona është shpallur gjendja e emergjencës. Tërmeti ishte 7,2 ballë dhe ishte i përqendruar vetëm në jug të kufirit të SHBA pranë Meksikos dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.762Z

SHBA, pritet dënimi me vdekje për babain që vrau 5 fëmijët e tij

SHBA-Pritet të dënohet me vdekje babai nga Kalifornia që vrau pesë fëmijët e tij. Ai pasi ka vrarë fëmijët, i ka futur në qese plastike dhe i ka lënë trupat e tyre të dekompozohen. Krimi i tmerrshëm ka goditur Kaliforninë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.756Z

Obama do të vizitojë selinë e Facebook-ut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama do të vizitojë sot selinë e gjigantit të rrjetit social Facebook në Luginën e Silikonit në Kaliforninë veriore. Obama, i cili ditë më parë shpalli se do të rikandidojë në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.321Z

Vrimë në qiell? Por cfarë është, UFO?- FOTO

KALIFORNI-Një vrimë në qiellin kalifornian ka zgjuar dyshime të forta për ekzistencën e UFO-ve. Misteri se çfarë e ka shkaktuar atë të çarë në qiell në Kaliforninë e Veriut ka krijuar një debat në rrjete sociale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama