Rezultate te kerkimit per termin: +Kalifornis

Meta: total 1000 / total_found 1500 / time 0.001 / keyword[0] kalifornis / docs[0] 1500 / hits[0] 1749 /
SHBA, ulje emergjente për një Boeing 737 Max 8
  • 2019-03-27

SHBA, ulje emergjente për një Boeing 737 Max 8

Ulje emergjente e një Boeing 737 Max 8 nga Florida Jugperëndimore. Aeroplani, i cili nuk kishte pasagjerë, por u nis drejt Kalifornisë, ku linja ajrore po grumbullon një pjesë të Boeing 737, sapo ishte larguar nga Orlando. Ekuipazhi, shpjegon Aviacioni i Administratës Federale, lëshoi alarm

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg
  • 2019-03-09

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg

Lobisti i njohur dhe ish-kryetari i fushatës së Donald Trump, Paul Manafort është njohur të enjten me masën e sigurisë të paracaktuar nga gjykata dhe atij do ti duhet të kryejë pothuajse katër vjet burg. Dënimi është shumë më pak se ajo që pritej dhe ishte kërkuar nga prokurori Ro

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale
  • 2019-02-25

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale

Psikologët më me emër në fushën e psikologjisë sugjerojnë 9 formulat për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe për tu ndierë më të lumtur. Sipas disa studimeve nëse keni disa miq të ngushtë, një familje të madhe e me dashuri, apo lidhje të forta me komunitetin, ju jeni më t

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump
  • 2019-02-19

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump

Shtëpia e Bardhë i doli në mbrojtje njoftimit të Presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin amerikan me Meksikën. Si pasojë, disa shtete amerikane po përgatiten të ngrenë padi ligjore dhe demokratët e Kongresit të votojnë kundër miratimit të saj. R

Një u rrit si hebre, tjetri si nazist: Historia e binjakëve që u ndanë pas lindjes (Foto)
  • 2019-02-12

Një u rrit si hebre, tjetri si nazist: Historia e binjakëve që u ndanë pas lindjes (Foto)

Të ndarë menjëherë pas lindjes, Jack Yufe (në të majtë) u largua, u rrit si një hebre në Trinidad, ndërsa binjaku i tij Oskar Stohr u rrit në Gjermaninë naziste ku u bashkua me të rinjtë e Hitlerit. Jeta e binjakëve Jack Yufe dhe Oskar Stöhr, të cilët u ndanë dhe jetuan tërësish

No Pic available
  • 2019-01-24

Nëna e merr nga kopshti, fëmija e qëllon me armë nga sedilja e pasme

Në incident i tmerrshëm ka ndodhur në Los Anxhelos, teksa një fëmijë ka qëlluar me armë nënën e tij, në kohën kur ajo e kishte ulur në sediljen e pasme të makinës së tyre. Zyra e Sheriffit të Qarkut LA shkroi në Tëitter se ata iu përgjigjën një raporti shqetësues për të sht

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së
  • 2019-01-22

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së

Kamala Harris, senatore nga Kalifornia, me profesion juriste, e cila ka shërbyer si prokurore e përgjithshme e shtetit të Kalifornisë, njihet për pyetjet e forta drejtuar kandidatëve të Presidentit Trump për poste kabineti. Tani ajo do të njihet edhe si kandidate presidenciale. Senatorja s