Rezultate te kerkimit per termin: +Kalimashit

Total: 1514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.172Z

Tuneli i Kalimashit, me pagesë

Plani Tuneli i Kalimashit do të jetë me pagesë, por aplikimi i tarifës do të bëhet vetëm pas hapjes së të dy tubave të tunelit. Këtë fakt e kanë bërë të ditur për median kosovare, “Koha Ditore”, zyrtarisht kompania turke “Savronik”, e cila do të menaxhojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.520Z

Elektrifikohet tuneli i Kalimashit

Punimet ne linjen e tensionit te larte nga nenstacioni i Kalimashit deri te tuneli i autostrades, kane bere qe rajoni i Kukesit te mbetet pa drita dje paradite. Nje muaj me pare, ne daljen e tunelit, ka nisur ndertimi i nenstacionit elektrik dhe i linjes se tensionit te larte 110 kV per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:01.147Z

Mbyllet tërësisht tuneli i Kalimashit

Pas një mbylljeje 8-orëshe gjatë natës, ministria deklaron mbylljen e plotë të tunelit të përuruar 3 ditë para zgjedhjeve Burime nga kompania ndërtuese kanë bërë të ditur se punimet përgjatë natës nuk kanë rezultuar të suksesshme KUKËS - Tuneli i Kalimashit mbyllet në ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.406Z

Tuneli i Kalimashit rrezikon mbylljen

KUKËS- Tuneli i Kalimashit mund të mbyllet për një periudhë tre mujore pasi në muret e tij janë hasur probleme që kanë nevojë për rregullim. Dy ditë më parë, tuneli është inspektuar nga drejtori i Përgjithshëm i Rrugëve, Andi Toma, bashkë me një grup inxhinierësh, ku gjatë mbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.367Z

Balta bllokon shtegun e Kalimashit

 KUKES - Shirat, balta dhe në fund edhe dëbora kanë bllokuar shtegun mbi tunelin e Kalimashit. Dhjetëra furgonë dhe automjete të tjera të transportit të udhëtarëve janë detyruar që t'i bien rrugës së gjatë nga Fushë Arrëzi, për të bërë 6 orë më shumë udhëtim derisa të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.677Z

Tuneli i Kalimashit, punimet do shtyhen edhe tre muaj

Pas analizave të kryera, ekspertët e firmës ndërtuese kanë pohuar se vepra nuk mund të mbyllet në afatin e paracaktuar KUKËS- Punimet për tunelin e shumëpërfolur të Kalimashit do të zgjasin, të paktën, edhe tre muaj pas përfundimit të afatit të paracaktuar në kontratë. Kompa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.264Z

Deputetët e PS në tunelin e Kalimashit

13 deputetë të Partisë Socialiste ndodhen në tunelin e Kalimashit për inspektime. Ata gjenden 100 metra larg tunelit të Kalimashit pasi nuk u lejuan të hynjë në tunel për efekte sigurie. Deputetët e PS-së që ndodhen në Kalimash janë Ilir Beqja, Namik Dokle dhe Shegush Ligori, Erjon Br

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama