Rezultate te kerkimit per termin: +Kallashnikovi

Total: 922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.222Z

Kallashnikovi, arma e preferuar e terroristëve

Kallashnikovi është prodhuar për herë të parë në vitin 1947 dhe ende sot pajis 50 ushtri në mbarë botën. Dy ditë pas sulmit terrorist të Parsit, zbulohet se atentatorët ishin të armatosur me automatikë kallashnikovë, një ndër armët më të përhapura në botë. Christopher Chiver

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.244Z

Bresheri kallashnikovi ne Shkoder

brbrTe shtena me arme zjarri ne Shkoder Incidenti ndodhi ne mbremje rreth ores 2130 ne lagjen Qafe Hardhi nga ku raportohet se nuk ka te lenduar ne njerez Banoret e zones njoftuan menjehere policine e cila mberriti ne vendngjarje dhe ka nisur hetimet Nga te dhenat e deshmitareve mesohet se disa per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.738Z

Kallashnikovi i Bin Laden, në muzeun e CIA

Kallashnikovi i terroristit famëkeq Osama Bin Laden, ndodhet në muzeun e CIA-s. Arma që Osama e mbante në dhomën e tij në Abbottabad, është në ekspozitë në muzeun më sekret të Amerikës, në Langley. Në këtë ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.472Z

Video/ Belgjikë, shqiptari plagoset me katër plumba kallashnikovi

Një shqiptar u plagos rëndë gjatë të shtënave me Kallashnikov mbrëmjen e së shtunës në bulevardin "Emile Bockstael", në Laeken të Belgjikës. Ai është Ljiridon Saljahi, sipas medieve vendase, ndërsa autorët e sulmit, që besohet se janë disa, janë ende të paidentifikuar. Saljahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.390Z

Përplasja me RENEA-n, Dushi u ekzekutua me breshëri kallashnikovi

Forcat speciale të RENEA-s kanë ekzekutuar ditën e premte gjatë një përplasjeje me armë zjarri, shtetasin e shumëkërkuar Petrit Dushi. Operacioni për arrestimin e Dushit u zhvillua në fshatin Gziq të Mirditës. I shumëkërkuari i është kundërpërgjigjur me armë zjarri thirrjes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.174Z

Plumba kallashnikovi ndaj 8 shqiptarëve

Një patrullë greke, e cila është duke survejuar zonën e Mandras është qëlluar sot pasdite me kallashnikov nga një automjet i vjedhur. Policia helene njofton se patrulla greke deshi të ushtronte kontroll mbi automjetin vjedhur në kuadër t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.707Z

Durrës,vritet me breshëri kallashnikovi 28 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e mbazdites në qytetin e Durrësit. Shtetasi Denis Zani 28 vjeç është qëlluar me breshëri kallashnikovi duke vdekur në vend. Sipas informacioneve shtetasi Denis Zani ka qënë duke ecur në rrugën pranë stadiumit "Niko Dovani" kur është q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama