Rezultate te kerkimit per termin: +Kalorsit

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.017 / keyword[0] kalorsit / docs[0] 16 / hits[0] 16 /
Papa Françesku njeh mrekullinë e dytë, Nënë Tereza do të shenjtërohet në shtator të 2016
  • 2015-12-19

Papa Françesku njeh mrekullinë e dytë, Nënë Tereza do të shenjtërohet në shtator të 2016

Papa Françesku miratoi dekretin që do të çojë në shenjtërimin e humanistes së madhe shqiptare, Nënë Terezës. Në dokumentin, paraqitur të enjten pasdite, gjatë audiencës me kardinalin Angelo Amato, u njoh ndërmjetësimi i së Lumes në mrekullinë e shërimit të menjëhershë

Rama dhe Berisha për Shenjtërimin e Nënë Terezës
  • 2015-12-18

Rama dhe Berisha për Shenjtërimin e Nënë Terezës

Edi Rama:Lajm emocionues nga Vatikani: Nene Terezes i eshte njohur nga Papa mrekullia e dyte e nje sherimi te pamundur qe i jep asaj shenjterimin! Ndersa Berisha shkruan ne Facebook:Dekreti per shenjterimin ne vitin 2016 te Nene Terezes, urimi me i bukur i Papa Franceskut per festat e fundvitit

Koha kur WNC ishte grupi avangard i RAP-it në Kosovë (Video)
  • 2015-08-20

Koha kur WNC ishte grupi avangard i RAP-it në Kosovë (Video)

Pa dyshim mund të themi se ndihemi me fat që sot e kemi hip hop skenën më kualitative në mbarë Ballkanin, por rrënjët e kësaj skene janë thellë diku larg para dy dekadash. Tingulli 3 dhe WNC ishin dy grupet prej të parave që vepronin n

Shfaqja e përvitshme e Rodeos në Hjuston
  • 2015-03-08

Shfaqja e përvitshme e Rodeos në Hjuston

Çdo vit, sezoni i rodeos në Hjuston fillon me një paradë në qendër të qytetit. Pjesëmarrësit duhet të udhëtojnë me kuaj nëpër autostrada dhe rrugë të asfaltuar të qytetit për arritur këtu.Tim Braunadel erdhi këtu me një grup nga një zonë rurale në veri të qytetit. "Ard

No Pic available
  • 2013-04-18

Fisnikët shqiptarë/Kruta, emëri nderuar në Zarën e mesjetës

Studimi i historisë, gjenealogjisë, sfragjistikës e veprimtarisë në fusha të ndryshme i familjeve fisnike shqiptare që kishin lënë atdheun dhe ishin vendosur në qytetet bregdetare të Adriatikut, paraqesin një sfidë me shumë të

No Pic available
  • 2010-07-30

Serbia dhe BE, Betejë rezolutash për Kosovën

N betejn diplomatike pr Kosovn, jan shkrepur t shtnat e para. Gazeta "Ekspres" bn t ditur se Bashkimi Europian sht i vendosur t'i kundrprgjgjet Serbis n prpjekjet e saj pr miratimin e nj resolute n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s, ku krkohet negociata t reja pr statusin e Kosovs. Nj draft i

No Pic available
  • 2010-07-16

Pse i varen këmbët ekonomisë?

Jo m shum se tri dit m par, disa media shqiptare i fryn nj gjoja paralajmrimi t misionit t Fondit Monetar Ndrkombtar, i cili sht kto dit n Shqipri. Kishte tituj si “FMN: Po i ngjani Greqis!” apo “Ekonomia shqiptare n prag t katastrofs, parashikim i FMN-s”.