Rezultate te kerkimit per termin: +Kamz

Meta: total 1000 / total_found 5260 / time 0.002 / keyword[0] kamz / docs[0] 5260 / hits[0] 9806 /
Tradhtoi PD, nënkryetari i Xhelal Mizut i premton votën Ramës me një kusht
  • 2019-04-11

Tradhtoi PD, nënkryetari i Xhelal Mizut i premton votën Ramës me një kusht

Ai mund të cilësohet si një nga tradhtarët më të mëdhenj të PD-së pasi, kishte marrë vazhdimisht pjesë në protestat para Parlamentit dhe Kryeministrisë nga janari në prill përkrah kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Po flasim për Korab Litën, i cili pasi pranoi mandati

Grabitja/ Me kallashnikovë dhe granata, gjendet i djegur furgoni i grabitësve
  • 2019-04-10

Grabitja/ Me kallashnikovë dhe granata, gjendet i djegur furgoni i grabitësve

Një furgon i djegur është gjetur sot në zonën e Tapizës. Dyshohet se furgoni i gjetur i djegur është ai që është përdorur nga autorët e grabitjes. Ndërsa automjeti që u gjet i djegur dje në Kamzë u përdor për të të devijuar grupin hetimor. Raportohet se brenda fugonit në Tapiz

I mbuluar me ar, rektori i Universitetit Bujqësor shkon në Prokurori
  • 2019-04-10

I mbuluar me ar, rektori i Universitetit Bujqësor shkon në Prokurori

Ai është vënë nën hetim nga Prokuroria në lidhje me një tender me vlerë gjysmë milion euro për ndërtimin e një muri rrethues në UBT, gjysmë metri të lartë dhe një porte hekuri. Dosja penale është regjistruar për akuzën e Shpërdorimit të detyrës dhe Pastrimit të produkteve t

Shkolla e re në Kodër-Kamzë do të mbajë emrin Nënë Tereza
  • 2019-04-10

Shkolla e re në Kodër-Kamzë do të mbajë emrin Nënë Tereza

Shkolla e re që do të ndërtohet në Kodër Kamëz do të mbajë emrin e shenjtores shqiptare Nënë Tereza. Duke folur në emisionin Top Show, Veliaj deklaroi se ka propozuar që emri i ri i shkollës, që do të jetë xhevahiri i parë i 17 shkollave që do të nisin të ndërtohen shumë shpej

Limaj i jep fitoren Kukësit, Kastrioti ndez garën për mbijetesë
  • 2019-04-10

Limaj i jep fitoren Kukësit, Kastrioti ndez garën për mbijetesë

Ernest Gjoka debuton me fitore në eksperiencën e tij të dytë me skuadrën e Kukësit, e të cilën është shpallur kampion në sezonin 2016-2017. Verilindorëve u mjaftoi goli i spektakolar i Vesel Limajt nga një distancë e largët për të marrë tri pikë në këtë transfertë  të vësht

Me kokë të rruar dhe me pranga, ja grabitësi i vrarë
  • 2019-04-09

Me kokë të rruar dhe me pranga, ja grabitësi i vrarë

Me kokë të rruar, me veshje antiplumb, pranga dhe tymyese me vete, por pa mjet identifikimi me vete. Kjo është vështirësia që po has grupi hetimor për të identifikuar një nga autorët e grabitjes së sotme që mbeti i vrarë gjatë përplasjes me Policinë. Ndërsa po i merren shenjat e gi

No Pic available
  • 2019-04-07

Jo vetëm shkollë, nis ndërtimi i Kopështit nr. 58 në Kodër Kamzë (Foto)

Krahas shkollës së re në Kodër Kamëz, Bashkia e Tiranës ka hapur këto ditë themelet për ndërtimin e Kopështit nr. 58, një kërkesë kjo e vazhdueshme e komunitetit të kësaj zone. Objekti i ri është planifikuar të jetë me dy kate, ndërkohë që aktualisht po kryhen punime ndërtimi