Rezultate te kerkimit per termin: +Kamberi

Meta: total 1000 / total_found 1384 / time 0.000 / keyword[0] kamberi / docs[0] 1384 / hits[0] 2595 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

No Pic available
  • 2019-01-03

Bluza e kuqe e kooperativistes

Me bluzën e kuqe dhe buzëqeshjen në fytyrë , kooperativistja në pikturën e Ferdinand Pacit duket e lumtur. Ka një gëzim në telajot e Pacit, që jepet përmes ngjyrave që zgjedh e siluetave njerëzore. Piktori Ferdinand Paci i përket artistëve shqiptarë të gjysmës së dytë shekullit

VERË E NXEHTË NË BALLKAN
  • 2018-08-15

VERË E NXEHTË NË BALLKAN

Vera është e nxehtë në Ballkan. Edhe politika është nxehur. Presidenti Thaçi flet për korrigjime kufijsh dhe ia bën këtë të ditur shqiptarëve në një intervistë për një agjenci të huaj lajmesh. Kush e morri vesh e morri vesh të përkthyer. Ky qe vetëm fillimi, më pas ai doli shu

KOSOVË-SERBI; KUDES ME DETAJET, NË TO FLE DREQI!
  • 2018-08-07

KOSOVË-SERBI; KUDES ME DETAJET, NË TO FLE DREQI!

Bashkangjitja e Luginës së Preshevës Kosovës është një synim i shqiptarëve të Luginës së Preshevës që prej Referendumit të vitit 1992, por, duhet thënë se kompleksiteti i gjeografisë së Luginës së Preshevës: përbërja e përzier etnike e komunave, rëndësia që paraqesin autos

Tentoi të vriste tre persona në Vlorë, dënohet me 24 vjet burg,
  • 2018-05-14

Tentoi të vriste tre persona në Vlorë, dënohet me 24 vjet burg,

Gjykata e Vlorës ka dënuar me 24 vjet burg shtetasin Blendo Alikaj, i shpallur fajtor për veprën penale vrasje e mbetur në tentativë. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur më 4 janar 2017 rreth orës 22:00 në lagjen Hajro Cakërri, të Vlorës kur është qëlluar me armë në drejtim të lo

Fiks Fare/ Noterja fsheh kartelën e pronësisë, qytetarja humb miliona lekë
  • 2018-04-19

Fiks Fare/ Noterja fsheh kartelën e pronësisë, qytetarja humb miliona lekë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes sorollatjet e një qytetareje në zyrat e një notereje, të Hipotekës, gjykatës, prokurorisë dhe përmbarimit. Sadije Hajçe tha për Fiksin se ka një problem me noteren Diana Kamberi. Mua më ka bërë prokurorë vajza ime Besarta Hysnelaj. Ajo donte t

Vajzat me fustane të bardha në tablotë e Skënder Kamberit
  • 2018-03-20

Vajzat me fustane të bardha në tablotë e Skënder Kamberit

Buka e duarve tona, quhet tabloja ku vajzat me fustane të bardha i gëzohen fushës. Kjo pikturë e Skënder Kamberit është vetëm një nga moria e veprave që ai ka krijuar ndër vite. Skënder Kamberi është një nga piktorët shqiptarë më të rëndësishëm të shekullit XX. Ai ka lindur n