Rezultate te kerkimit per termin: +Kamera

Total: 6220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.989Z

DIALOGU/ Një qytetare kërkon ta puthë. Dr. Halimi: Pa kamera puth më fortë sesa me kamera

Gara për Bashkinë e Tiranës, ka detyruar shpesh herë, njërin prej kandidatëve të opozitës, Halim Kosovën, që të bëj jo vetëm njeriun babaxhan e popullor, por edhe njeriun që ndjek jetën kulturore apo sportive, pse jo edhe atë të natës. E në këtë vazhdë ai sot ka treguar se r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.556Z

Kamera me lazër për restaurime

Restaurimi i ndërtesave historike në formën origjinale zakonisht fillon me matjet e detajuara të të gjithë elementeve që nga dyert dhe dritaret në mënyrë që të çmontohen dhe të riparohen siç kanë qënë më parë. Por puna disa mujore për matjet korrekte tani mund të bëhet brenda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.426Z

SHBA dhuron kamera termike për Doganën Shqiptare

Pajisjet Pajisjet e teknologjisë së lartë përdoren për shikim natën në pikat e kalimit kufitar Doganat pajisen me kamera termike të teknologjisë së fundit për kontrollin e detit. Në kuadër të programit EXBS, Programi për Kontrollin e Eksporteve dhe Sigurinë Kufitare, mbështetur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.047Z

VIDEOLAJM/Shqiponjafilmon pinguinët me kamera

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Një shqiponjë ka vjedhur një kamera dhe më pas ka dhënë një spektakël të mrekullueshëm, duke fokusuar një grup pinguinësh.Zakonisht kërkuesit për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.279Z

Mini kamera për mbrojtjen e policëve

Qindra stacione policore nëpër SHBA kohët e fundit kanë pajisur pjesëtarët e tyre me video kamera të vogla së bashku me uniformën zyrtare, të cilët regjistrojnë intervenimet ose i mbrojnë ata nga akuzat për sjellje të parregullt- njofton rrjeti televiziv amerikan ABC News. “Nuk ndj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.700Z

Urdhri/ Gjithë vendet që do vëzhgohen, ku do vendosen kamera sigurie

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri firmosi dje urdhrin që përcaktonte institucionet dhe subjektet që kanë detyrim instalimin e kamerave të sigurisë me rezolucion të lartë, vendosjen e GPS apo dhe kontraktimin e detyrueshën të policisë private. Afati është deri me 28 dhjetor, përndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.498Z

Cameron, kamera 3D në robotin e Marsit

James Cameron nuk di të ndalet me sukseset e tij në fushën e kinematografisë, por tashmë edhe në atë të astronomisë. Regjisori që mban rekordin më të madh të arkëtimeve me filmin “Avatar”, i ka rekomanduar NASA-s që në robotin “Curiosity” që do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama