Rezultate te kerkimit per termin: +Kampionatet

Meta: total 1000 / total_found 1850 / time 0.001 / keyword[0] kampionatet / docs[0] 1850 / hits[0] 2154 /
Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private
  • 2017-06-24

Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private

  Në kohën kur ke marrë pjesë në Miss Albania, duhej mjaft kurajo për tu bërë pjesë e spektaklit dhe rezultati i ekspozimit në televizion ishte një famë e menjëhershme. Tani shoh një transformim për të bërë të kundërtën e asaj që ke bërë kur more pjesë Miss Albania, nj

E.League, Mançester Junajtid dhe Ajaks për zyrtarizimin e finales
  • 2017-05-11

E.League, Mançester Junajtid dhe Ajaks për zyrtarizimin e finales

Mançester Junajtid dhe Ajaksi i Amsterdait janë dy favoritët ë mëdhenj për të siguruar finalen e madhe të Europa Leagues që do të zhvillohet me 24 maj në stadiumin Friends Arena të Solnas në Suedi. Gjysmëfinalet e kthimit të këtij kompeticione pritet të konfirmojnë Djajtë e Kuq dh

No Pic available
  • 2017-05-05

A është mbrojtja e Juves, më e mira e të gjitha kohërave?

A jemi përballë mbrojtjes më të mirë të të gjitha kohërave? Shifrat të detyrojnë ta bësh një pyetje të tillë. Nëse rishikojmë atë që ka ndodhur në fushën e lojës është e vështirë të mendosh për mbrojtje të tjera që të jenë në të njëjtin nivel me atë të Juventus-it

No Pic available
  • 2017-04-30

Real mposht Valencia-n, Ronaldo më i miri i të gjitha kohërave

Parashikohej një ndeshje delikate për Real Madrid, dhe ashtu doli. Djemtë e Zinedine Zidane arritën të dalin me një fitore të ngushtë 1:0, megjithëse kishin shumë mundësi për ta vrarë ndeshjen, duke përfshirë edhe një penallti të Cristiano Ronaldo. Vendasit e filluam me një ritëm

No Pic available
  • 2017-04-26

18 gola të shënuar, Juventus të kërcënon edhe me mbrojtjen

Mbrojtja më e mirë është sulmi. Por te Juventus-i prapavija shkëlqen jo vetëm në zonën e saj, por edhe në atë kundërshtare. Përveç faktit që ka pësuar vetëm 20 gola në 33 javë kampionat, duke bërë që Zonja e Vjetër të gëzojë mbrojtjen më të mirë të Serie A dhe të dytën

No Pic available
  • 2017-04-01

6 ndeshjet që nuk duhet ti humbisni këtë fundjavë

Pas një ndërprerje për shkak të kombëtareve, do të kthehen kampionatet për sprintin final që do të përcaktojë fituesit dhe skuadrat që do të marrin pjesë në kompeticionet e ardhshme europiane. Fundjavë interesante në Premier League, ndërsa mungojnë përballjet e mëdha në La Liga

No Pic available
  • 2017-03-21

Përballja ndaj atdheut të tij, De Biazi: Jam italian, por e ndjej veten shqiptar

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka dalë sot në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës së Botës ndaj Italisë dhe miqësoren ndaj Bosnjës. Gjatë fjalës së tij për ga