Rezultate te kerkimit per termin: +Kampionatin +Botror

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Gati pr Kampionatin botror

Rio Ferdinand insiston se do t jet i gatshm pr Kampionatin botror t vitit t ardhshm, pavarsisht dyshimeve rreth forms s tij fizike. Qendrmbrojtsi i Manchester United nuk ka luajtur nga humbja e Djajve t Kuq 2-0 nga Liverpool n tetor pr shkak t nj lndimi n kofsh dhe nj problemi n shpin. Mirpo, ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.368Z

Shorti pr Kampionatin botror 2010

Shorti pr Kampionatin botror 2010 u trhoq t premten mbrma n Cape Town dhe vmendja kryesore sht prqendruar n Grupin G, ku Brazili, Bregu i Fildisht dhe Portugalia jan pozicionuar s bashku me Koren e Veriut n Grupin e Vdekjes. Nikoqiri Afrika e Jugut kishte short t vshtir n Grupin A s bashku me Meksik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.374Z

Prezantohet topi i Kampionatit botror

Topi zyrtar pr Kampionatin botror t vitit t ardhshm n Afrikn e Jugut do t quhet Jabulani,- shte ditur t premten. Topi sht prezantuar n Cape Town t premten pasdite para shortit t gars q u trhoq m von. Presidenti i Federats Botrore t Futbollit (FIFA), Sepp Blatter, Franz Beckenbauer - i vetmi q ka f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Hiddink nuk angazhohet n Botror

Selektori i Rusis, Guus Hiddink, ka prjashtuar mundsin e drejtimit t nj ekipi tjetr n Kampionatin botror 2010 n Afrikn e Jugut. Hiddink spekulohej se mund t marr drejtimin e disa kombtareve q kan siguruar pjesmarrjen n garn e vitit t ardhshm, por ai ka insistuar se nuk do t jet i prfshir me nj ekip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Gaz pr Botror

Albert Bunjaku thot se do t bj sht e mundur, pr ta siguruar nj vend n kontingjentin zviceran, i cili do t udhtoj drejt Afriks s Jugut, n Kampionatin Botror 2010. Sulmuesi kosovar, me pasaport zvicerane po shklqen kt sezon me skuadrn e tij, Nurnberg, por e pranon se do t jet e vshtir, pr t arritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Argjentina mirëpret Kampionatin Botëror të Tangos

Argjentina ka hapur dyert pr Kampionatin Botror t Tangos. Qindra krcimtar e muzikant ishin t pranishm n Teatrin Ribera, q njihet edhe si shtpia e tangos. Ministri i kulturs Hernan Lombardi, tha se ky vit sht shum i veant, pasi Tango u shpall nga UNESCO nj trashgimi botrore. Vitin e kaluar, kampiona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.411Z

Vrapi në mal, Shqipëria do të organizojë Kampionatin Botëror

Shqipria do t organizoj Kampionatin Botror t Vrapimit n Mal vitin e ardhshm. Zhvillimi i ktij aktiviteti u konfirmua edhe n takimine fundit q patn prfaqsuesit e ksaj federate me Ministrin e Sporteve, Ferdinad Xhaferri. Kjo ishte nj nism e ish-sportisitit t krcimit me shkop, Sergei Bubka q vizitoi Ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama