Rezultate te kerkimit per termin: +Kampionatin +Europian

Total: 1909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.390Z

Boksi shqiptar në Kampionatin Europian

Tre boksierë amatorë shqiptarë: Marsel Simoni, Ejet Rexha e Xhulio Vrenozi, do të marrin pjesë në Kampionatin Europian të Kadetëve, aktivitet që do të zhvillohet në Plovdiv të Bullgarisë, më 20-30 qershor 2008. Trajneri i përfaqësueses shqiptare është i mirënjohuri Zef Gjoni. Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.403Z

NATO e perfshire ne kampionatin europian te futbollit

Jo Ukraina, por Polonia e ka kërkuar një gjë të tillë dhe përgjigja ka qenë pozitive. NATO ka vendosur të vendosë në veprim avionë me sistem AWACS për të ruajtur qiejt polakë gjatë periudhës së zhvillimit të ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.294Z

Atletja shqiptare Luiza Gega shpallet nënkampione në Kampionatin Europian

Luiza Gega ka fituar medalje argjendi në Kampionatin Europian të Atletikës. Kampionati Europian po zhvillohet në Amsterdam të Hollandës. Pasditen e sotme atletja shqiptare Gega arriti të renditet në vendin e dytë. Gara në të cilën ajo mori pjesë ishte në disiplinën e 3000 metave me pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.931Z

Trajneri Shaqiri proteston per lenien jashte ekipit ne kampionatin europian

Mund të jesh trajner shumë i suksesshëm, mund të kesh marrë medalje ndërkombëtare me sportistët e tu dhe të kesh aktualisht një medaliste bronzi europiane për të rritur dhe një medalist argjendi po europian, veçse për t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.155Z

Shqipëria, 100 ditë nga pjesëmarrja historike në Kampionatin Europian

Kategoria Superiore Duke pasur parasysh gjendjen e futbollistëve që luajnë në kampionatet e ndryshme europiane, me përjashtim të ndonjë të papriture, Kategoria Superiore do të përfaqësohet në Euro 2016 vetëm me portierët Orges Shehi dhe Alban Hoxha. Emra si Salihi, Bulku apo Lilaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.217Z

E vërteta se pse RTSH nuk e transmeton Kampionatin Europian

Nga Agron Tufa* Letër e hapur publikut shqiptar, Kryeministrit, KD aktual të RTSH, Komisionit Parlamentar të Medias, Kontrollit të Lartë të Shtetit. Më takon si ish­Kryetar i Këshillit Drejtues të Radio Televizionit Publik Shqiptar ti jap sqarime publikut (e me gjasë të vakët, edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.454Z

Veliaj: Një muaj festë për Kampionatin Europian

Sheshi Nënë Tereza  Bashkia e Tiranës do të kthejë për një muaj sheshin Nënë Tereza në pedonale. Kryebashkiaku Erjon Veliaj tha se nga 10 qershori deri më 10 korrik, kur është edhe periudha e kampionatit, do të organizohet festë, ku të gjithë sportdashësit të mund të shohin komb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama