Rezultate te kerkimit per termin: +Kampionatin +Europian

Meta: total 1000 / total_found 1908 / time 0.003 / keyword[0] kampionatin / docs[0] 15647 / hits[0] 19620 / keyword[1] europian / docs[1] 75063 / hits[1] 146285 /
Partizani-Ekuban, pak shanse për rikthimin
  • 2017-06-26

Partizani-Ekuban, pak shanse për rikthimin

Te Partizani e presin akoma pasi nuk mund të mësohen dot me idenë që nuk do të kenë më në skuadër një prej sulmuesve më të mirë të huaj që ka qenë e pjesë e të Kuqve por edhe kampionatit shqiptar në këto vitet e fundit. Edhe pse nuk ja doli të fitonte titullin kampion që Partiz

No Pic available
  • 2017-06-25

De Biazi voton për herë të parë si shqiptar në zgjedhjet e 25 qershorit

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, italiani Xhani De Biazi, ka ushtruar sot të drejtën e tij si shtetas shqiptar duke votuar në Zgjedhjet Parlamentare 2017. Ai është i regjistruar si banor i Njësisë 3 në Tiranë dhe ka votuar në qendrën e votimit të shkollës 9-vjeçare Kongresi i Lush

No Pic available
  • 2017-06-21

Një tjetër trajner italian për kombëtaren, ja kush është në pole position

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron ta zëvendësojë trajnerin Gianni De Biasi me një tjetër italian, në pole position duket se është Giancarlo Camolese. De Biasi njoftoi javën e kaluar se po largohet nga drejtimi i kuqezinjve për një sfidë të re pas problemeve që e shoqëruan pas p

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën
  • 2017-06-19

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën

Skënderbeu, Tirana dhe Partizani mësuan rivalët e tyre europian me 3 skuadrat shqiptare që patën një fat të ndryshëm nga goglat e Nionit sa i përket skuadrave që do të gjejnë përballë, ku bardheblutë janë skuadra që kapi rivalin më të vështirë, ndërsa korçarët dhe për faktin

No Pic available
  • 2017-06-15

Largimi i De Biazit, Andi Lila: Nuk kam turp të them që më vjen për të qarë!

Pas dorëheqjes së Xhani De Biazit nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit, mbrojtësi Andi Lila ka reaguar me një postim në faqen e tij në Facebook. Ai e falënderon De Biazin për realizimin e ëndrrës së tij fëmijërisë, pjesëmarrjen në Kampionatin Europian, si dhe pranon se

Fjala e lamtumires e De Biasit. Shqipëria në kërkim të një trajneri të ri
  • 2017-06-14

Fjala e lamtumires e De Biasit. Shqipëria në kërkim të një trajneri të ri

Giani de Biasi zyrtarizon largimin e tij nga drejtimi i kombëtares shqiptare.  Aktualisht ndodhen në një konferencë per median së bashku me kreun e FSHF-se, Armando Duka. De Biasi tha se cikli i tij kishte përfunduar  ndërsa largohej nga drejtimi i skuadrës përfaqësuese të

No Pic available
  • 2017-06-09

Jahmir Hyka: Kombëtarja ka nevojë për mbështetje

Edhe për Jahmir Hykën që ndeshjen nuk e ndoqi dot, sepse po udhëtonte nga Amerika drejt Stambollit, për tiu bashkuar Kombëtares. Në këtë moment të vështirë, mesfushori ofensiv kërkon mbështetjen e të gjithëve, ndërsa e pranon se përsëritja e kualifikimit historik në Kampionatin E