Rezultate te kerkimit per termin: +Kampusi

Meta: total 323 / total_found 323 / time 0.000 / keyword[0] kampusi / docs[0] 323 / hits[0] 471 /
Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!
  • 2019-04-11

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!

Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin Studenti, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin e godinave edhe në Universitetin Bujqësor, të cilat tashmë janë të zaptuara apo të degraduara tërësisht. Gjatë inspektimit me kryeministrin Edi Rama në godinat 2

30 mijë pacientë në ditë, Turqia hap nesër spitalin më të madh në Europë
  • 2019-03-13

30 mijë pacientë në ditë, Turqia hap nesër spitalin më të madh në Europë

Në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, nesër do të hapet spitali më i madh në Evropë, i cili njëherësh është spitali i tretë në botë që ka të instaluar të gjitha repartet në kuadër të një projekti. Spitalin do ta hapë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Pas qyteteve turke Yozgat,

Veliaj: Do shembim 148 objekte në Qytetin Studenti, i hapim rrugë Kampusit
  • 2019-01-23

Veliaj: Do shembim 148 objekte në Qytetin Studenti, i hapim rrugë Kampusit

Bizneset i janë përgjigjur thirrjes së Kryeministrit dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e godinave të konvikteve në Qytetin Studenti. Falë nismës Adopto një konvikt, deri në verë do të përfundojë ndërhyrja në të gjitha hapësirat e përbashk

No Pic available
  • 2019-01-19

A do rikandidojë Veliaj për Tiranën? Rama merr vendimin

Kryeministri Edi Rama duket se ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës, të dy së bashku ishin të pranishëm në prezantimin e projektit për ndërtimin e Kampusit të Ri Universitar, ku deklaroi se qeveria në bashkëpunim edhe m

Rama në Qytetin Studenti: Ambicia jonë, transformimi i konvikteve (Video)
  • 2018-12-22

Rama në Qytetin Studenti: Ambicia jonë, transformimi i konvikteve (Video)

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot pasdite një inspektim edhe në godinat e Qytet Studentit. Ai u shpreh se aktualisht ka filluar puna në 9 konvikte në Qytetin Studenti, ndërsa tha se ambicia  e qeverisë është që të gjithë konviktet e Shqipërisë të kalojnë në një stad tjetër. R

Të helmuar nga plehrat! Dy dekada që hidhen e digjen në fushë
  • 2018-04-24

Të helmuar nga plehrat! Dy dekada që hidhen e digjen në fushë

Një ndër prioritetet e Komisionit Europian është dhe reduktimi i sëmundjeve që lidhen me faktorët mjedisorë. Por ç ndodh në Durrës në qytetin e dytë që prodhon çdo vit 70 mijë tonë mbetje urbane? Këto mbetje depozitohen çdo ditë në një fushë jashtë çdo standardi, dekompozo

Mbjellja e pemëve, nismës i bashkohet edhe Universiteti Bujqësor
  • 2018-04-15

Mbjellja e pemëve, nismës i bashkohet edhe Universiteti Bujqësor

Universiteti Bujqësor i Tiranës po merr çdo ditë e më shumë pamjen e një kampusi të mirëfilltë universitar. Pas prishjes së ndërtimeve pa leje, Bashkia e Tiranës ka nisur një sërë investimesh infrastrukturore, duke krijuar kushte më të mira për studentët, të denja për një temp