Rezultate te kerkimit per termin: +Kamzs

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] kamzs / docs[0] 15 / hits[0] 27 /
No Pic available
  • 2010-08-23

Gjykata liron kryekomunarin e Kalasë së Dodës

Togat e zeza vendosn “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin. T akuzuarit e tjer vlersohen me mas “detyrim paraqitje” Gjykata e Tirans ka vendosur ditn e djeshme “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin, kryetar i Komuns Kala e Dods, duke e liruar nga qelit. Togat e zez

No Pic available
  • 2010-08-21

Zyrtari: Më internuan që mos të votoja për vendimet

Antari i Kshillit t Komuns Kala e Dods rrfen se si ia ndryshuan vendbanimin nga Dibra n Tiran Antikorrupsioni prangos kryekomunarin dhe tre specialist Korrupsioni te pushteti lokal ka arritur kulmin, duke falsifikuar firmn e antarve t kshillit, me qllim q ata t mos marrin pjes n mbledhje, kur t vot

No Pic available
  • 2010-08-21

Hetimet, si u zbulua grupi i falsifikatorëve

Operacioni Antikorrupsioni i Tirans ka vn n pranga dje kryetarin e Komuns Kala e Dods, si dhe tre zyrtar t tjer. Sipas t dhnave nga policia e kryeqytetit, specialistt e seksionit kundr korrupsionit zhvilluan operacionin e koduar “Zarfi i Bardh”. Nga ky operacion u realizua ndalimi i Baj

No Pic available
  • 2010-08-17

Plazhi i Bisht-Kamzës, mungon infrastruktura

Investimet Plazhi i Bisht-Kamzs gjendet 12 km n veri t qytetit t Durrsit, pran sektorit Rinia. Si njsi administrative plazhi n fjal i prket komuns, Katund i Ri. Banort vendas kan investuar vet pr t ngritur shrbimet e domosdoshme pr pushuesit, por problemi pr ta qndron se ende nuk jan legalizuar ndr

No Pic available
  • 2010-08-15

Vijon kufizimi i dritave në gusht

OSSH: Operatori i Sistemit t Shprndarjes (OSSH) njoftoi dje se do t vijonte me kufizimin e energjis elektrike pr shkak t remonteve, t parashikuar n planin e investimeve dhe t ndrrimit t linjave. Ndrprerja e dritave do t kryhet pr javn q vjen, n datat 16-20 gusht, ndrsa remontet do t kryhen nga ora

No Pic available
  • 2010-06-04

Eagle Mobile, fushata Një me natyrën përmbyllet në Kamëz

Fushata kombtare “Nj me natyrn” e iniciuar nga Eagle Mobile dhe e mbshtetur nga Ministria e Arsimit dhe ajo e Mjedisit, sht prmbyllur n qytetin e Kamzs. Drejtori i Prgjithshm i Eagle Mobile z. Ali Taskin, ministri i Arsimit dhe Shkencs z. Myqerem Tafaj, ministri i Mje

No Pic available
  • 2010-06-03

Fushatë për mbrojtjen e mjedisit "Mëso duke vepruar"

Ministria e Mjedisit n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe kompanin celulare Eagle Mobile, kan nisur n fillim t muajt maj nj fushat sensibilizuese pr mbrojtjen e amjentit nn moton “Mso duke vepruar” ku jan pfshir rreth 200 nxns t shkollave t mesme t disa qyteteve. Kt her kan qen nxns t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama