Rezultate te kerkimit per termin: +Kamza

Meta: total 1000 / total_found 1992 / time 0.001 / keyword[0] kamza / docs[0] 1992 / hits[0] 3574 /
Shkolla e re në Kodër-Kamzë do të mbajë emrin Nënë Tereza
  • 2019-04-10

Shkolla e re në Kodër-Kamzë do të mbajë emrin Nënë Tereza

Shkolla e re që do të ndërtohet në Kodër Kamëz do të mbajë emrin e shenjtores shqiptare Nënë Tereza. Duke folur në emisionin Top Show, Veliaj deklaroi se ka propozuar që emri i ri i shkollës, që do të jetë xhevahiri i parë i 17 shkollave që do të nisin të ndërtohen shumë shpej

No Pic available
  • 2019-03-09

Lokalet 2019/ Rama hap thesin, pas Korçës e Kukësit premton tjetër stadium

Jeta futbollistike në Shqipëri është paralizuar pas dhunës së ushtruar ndaj arbitrave në ndeshjen Kamza-Laçi dhe vendime të forta që ndërmorën bilbilat dhe FSHF pas incidentit. Por, kjo nuk e ka penguar kryeministrin Edi Rama që të flasë për futbollin në Fier, aty ku pati një takim

Dhuna në stadiume, takim Rama-Duka në Kryeministri
  • 2019-03-08

Dhuna në stadiume, takim Rama-Duka në Kryeministri

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me kryeministrin Edi Rama, ku natyrisht zhvillimet më të fundit në futbollin shqiptar, kanë qenë në qendër të vëmendjes. Nga sa mësohet, Duka ka vënë në dijeni kryeministrin për situat

Anulohen ndeshjet e kampionateve për këtë fundjavë
  • 2019-03-07

Anulohen ndeshjet e kampionateve për këtë fundjavë

Pasi njoftoi të gjithë klubet e futbollit për moszhvillimin e ndeshjeve të fundjavës në të gjitha kategoritë, Federata Shqiptare e Futbollit doli me një qëndrim zyrtar në mbështetje të vendimit të Shoqatës së Arbitrave për bojkotin e kampionatin, si reagim për dhunën e ushtruar ng

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati
  • 2019-03-06

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati

Pas dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, Komisioni Disiplinor ka përjashtuar Kamzën nga çdo aktivitet futbollistik për sezonin 2018-2019. Vendimet e Komisionit të Disiplinës së FSHF 1. KF Tirana, për sjellje të gabuar të spektatorëve, bazuar në Nenit 66 të KDS, dënohet me zhvillimin e 1 (

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!
  • 2019-03-04

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!

Episodet e dhunës në sfidën e Superligës, Kamza-Laçi duket se kanë ndezur një betejë të ashpër midis FSHF-së dhe Policisë së Shtetit. Paraditen e sotme shtëpia e futbollit shqiptar reagoi zyrtarisht duke bërë me faj Uniformat Blu për mos reagim në këtë incident dhe sekretari i P

FOTOLAJM/ Arbitri i ndeshjes Kamza-Laçi goditet me beton
  • 2019-03-04

FOTOLAJM/ Arbitri i ndeshjes Kamza-Laçi goditet me beton

Një skenë e turpshme për futbollin shqiptar u regjistrua pasditen e djeshme në minutën e 95 të takimit të Superligës, Kamza-Laçi, pasi arbitri Eldorjan Hamiti akordoi një 11-metërsh në favor të kurbinasve. Hamiti dha penallti për një faull të portierit Ilir Avdyli, e cila u kthye në