Rezultate te kerkimit per termin: +Kamzs

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.422Z

Bashkia e Kamzës shpall personalitetet e vitit

Bashkia e Kamzs ka shpallur 19 personalitetet pr vitin 2009. N nj ceremoni festive, kjo Bashki ka dhn tituj pr fusha t ndryshme si ajo e Arsimit, Mjeksis, Politiks, Sportit, Kulturs fusha kto t cilat kan prfaqsuar denjsisht banort e Kamzs. I pranishm n ceremoni ishte dhe kryetari i Bashkis Xhelal Mz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Opozita ngalakaqe, pushteti mujshar dhe analisti furracak

- ... Supozojm se mbrm kan prdhunuar nj femr, tha drejtuesi i emisionit, - kjo sa pr t hamendsuar nj situat... Por u ndrpre vrullshm nga njri prej katr analistve t ftuar n studio: - Pse ta supozojm? Prdhunimi ka ngjar de facto dhe nuk bni mir t na e fshihni de jure emrin e viktims; le ta them

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Eagle Mobile, fushata Një me natyrën përmbyllet në Kamëz

Fushata kombtare “Nj me natyrn” e iniciuar nga Eagle Mobile dhe e mbshtetur nga Ministria e Arsimit dhe ajo e Mjedisit, sht prmbyllur n qytetin e Kamzs. Drejtori i Prgjithshm i Eagle Mobile z. Ali Taskin, ministri i Arsimit dhe Shkencs z. Myqerem Tafaj, ministri i Mje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Tiran, shprthen autoboti, 2 t vdekur

Nj zjarr ka rn sot n ort e para t mngjesit pran nj depozite bitumi pasi nj autobot me solar shprtheu. Nga informacionet e para msohet se nga ngjarja q ndodhi n vendin e quajtur Kthesa e Kamzs kan mbetur t vdekur dy persona. Ata jan shoferi i autobotit Fitim Nurce dhe Hekuran Rrota, saldatori i nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Fushatë për mbrojtjen e mjedisit "Mëso duke vepruar"

Ministria e Mjedisit n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe kompanin celulare Eagle Mobile, kan nisur n fillim t muajt maj nj fushat sensibilizuese pr mbrojtjen e amjentit nn moton “Mso duke vepruar” ku jan pfshir rreth 200 nxns t shkollave t mesme t disa qyteteve. Kt her kan qen nxns t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.676Z

Vrasje me thika në Kamëz, vdes 25-vjeçari

Robert Artndrecaj 25 vje ka mebtur i vdekur pasi sht goditur disa her me thik. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 18.00 pran Universitetit Bujqsor t Kamzs, ku dy persona e kan goditur disa her me thik n trup 25-vjearin. Policia e cila ka mbrrritur menjher n vendngjarje, ka arrestuar njrin prej autorve, i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Plazhi i Bisht-Kamzës, mungon infrastruktura

Investimet Plazhi i Bisht-Kamzs gjendet 12 km n veri t qytetit t Durrsit, pran sektorit Rinia. Si njsi administrative plazhi n fjal i prket komuns, Katund i Ri. Banort vendas kan investuar vet pr t ngritur shrbimet e domosdoshme pr pushuesit, por problemi pr ta qndron se ende nuk jan legalizuar ndr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama