Rezultate te kerkimit per termin: +Kanai

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.403Z

Poliçan, humbin në lojë, thyejnë kompjuterët

Humbja e një shume të konsiderueshme parash ka bërë që dy kumarxhinj të shkatërrojnë në shenjë proteste sallën e lojërave të fatit ku luanin. Një filial i kompanisë austriake "APEX" në qytetin e Poliçanit është shkatërruar gjatë mbrëmjes së të enjtes. Rreth orës 21.00, Fatos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.551Z

Astronautët trajnohen në thellësitë e ujit

Misionet e njeriut në hapësirën e thellë janë ende larg, por agjencitë e hapsirës po testojnë procedurat, paisjet dhe qendrueshmërinë e njeriut për të vepruar në kushte ekstreme. Grupe të vogla astronautësh po trajnohen në një laborator nënujor në brigjet jugore të Floridës, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.771Z

Delina, sërish në skenë pas 46 vjetësh

Pas 46 vjetsh sonte rikthehet n skenn e Teatrit t Operas “Delina”, baleti q kompozoi mjeshtri yn i muziks esk Zadeja. Vn n sken n 64-n nga koreografi Panajot Kanai n premiern e s premtes “Delina”, do t rikthehet e pacensuruar dhe e plot nn koreografin e re t mjeshtrit Agron A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.111Z

Ky është “njeriu elefant”|FOTO

Transmetuar më 28.12.2015 - 21:16 Çdo ditë në mëngjes, Kanai Das shkon në stacionin e trenit ku zë një qoshe dhe shtrin dorë për para. Ai pret për kalimtarët zemërgjerë të cilët i dhurojnë rreth 5 euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.690Z

Postmortum për Panajot Kanaçin

Mbyllet Festivali i Dancit Modern e Kontemporan; Nderohet legjenda e Koreografisë Shqiptare, Panajot Kanaçi Pas tet javsh mbrmjeje u mbyll n teatrin “Aleksandr Moisiu” t Durrsit Festivali Ndrkombtar t Dancit Modern dhe Kontemporan. N mbrmjen e dhjet dhe t fundit t ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.449Z

Interneti përshpejton evolucionin

Rrjetet sociale dhe interneti mund të jenë duke ndryshuar trurin e njeriut dhe jetën tonë sociale, sugjeroi një studim i publikuar të mërkurën e kësaj jave.Skanimet e trurit nxorën një lidhje direkte midis numrit të miqve që dikush ka në “Facebook”, me madhësinë e zonave t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama