Rezultate te kerkimit per termin: +Kanada

Total: 3877
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.071Z

Kanada, shqiptar

• KANADA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.613Z

Kanada arrestohet trafikanti shqiptar

Arrestohet ne Toronto te Kanadase per trafik droge shtetasi shqiptar Myfit Dika. Dika akuzohet se ne bashkepunim me disa persona te tjere, emrat e te cileve nuk behen publik, vec ushtrimit te trafikut te droges ushtronin gjithashtu veprimtarine e paligjeshme te pastrimit te parave ne Kana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.393Z

Meteori bie ne Kanada

Nje meteor pershkoi hapesiren qiellore te qytetit te Albertas ne Kanada, duke u ofruar te pranishmeve nje pamje te rralle. Qindra persona asistuan fenomenin, duke pare nje objekt te shndritshem qe gervish qiellin. Ngjarja ndodhi diten e enjte, por specialisteve iu deshen disa dite per ta percaktua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.637Z

Kanada, shkatërrohetrrjeti i pedofilisë

KANADA - Më shumë se 300 njerëz, në mesin e tyre mësuesë, trajnerë dhe mjekë u arrestuan në mbarë botën. Arrestimet e kryen pas hetimeve që zgjatën tre vjet. I dyshuari kryesor, sipas policisë në Toronto, kishte kontakte edhe në Gjermani. Në mesin e viktimave kishte edhe fëmijë g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.315Z

Kanada, zjarri pengon evakuimin e banorëve

Autokolona e vetme që po evakuonte personat e bllokuar nga zjarri në Kanada ka pezulluar punën për shkak të flakëve të cilat kanë bllokuar rrugën, të cilat kanë arritur deri në 60 metër. Autokolona kishte qindra njerëz, të cilët u larguan nga shtëpitë e tyre në Fort McMurray. Kolo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.502Z

Nëntori, muaji i trashëgimisë shqiptare në Kanada

Parlamenti i Ontarios në Kanada ka miratuar projektligjin e propozuar nga deputetja Laura Albanese për të shpallur muajin nëntor muaj të trashëgimisë shqiptare në Ontario. Gjatë nëntorit përmes aktiviteteve të ndryshme tash e tutje do të promovohet kultura dhe trashëgimia shqiptare n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.824Z

Sulm ne nje shkolle ne Kanada

brbrNje province e vogel ne perendim te Kanadase eshte tronditur nga nje ngjarje e rende Nje person i armatosur ka vrare kater vete dhe ka plagosur disa te tjere dy prej te cileve ne nje shkolle Vrasesi qe u prangos nga policia fillimisht qelloi per vdekje dy vellezerit e tij ne shtepi dhe me pas iu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama