Rezultate te kerkimit per termin: +Kanada

Meta: total 1000 / total_found 3734 / time 0.002 / keyword[0] kanada / docs[0] 3734 / hits[0] 5161 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Tomka dhe shokët e tij vazhdon rrugëtimin ndërkombëtar

Për herë të parë prej disa ditësh një film shqiptar mund të shihet në platformën digitale të krijuar nga bashkëpunimi mes kompanisë amerikane TCM (Turner Clasical Movies) që është kanali televiziv më popullor në rang botëror për transmetimin e filmave klasikë dhe Criterion që ko

No Pic available
  • 2017-06-15

Mirsa Kërqeli bëhet nënë për herë të dytë

Këngëtarja shqiptare nga Gjilani i Kosovës e cila tashmë jeton në Kanada ka lënë pas karrierën e saj muzikore duke iu përkushtuar plotësisht familjes.Ditë e djeshme familjes së saj iu shtua dhe një pjestare e re. Ajo u bë nënë për herë të dyte duke sjellë në jetë vajzën, të c

No Pic available
  • 2017-06-13

Emigrantët ndalojnë së dërguari para tek të afërmit

  Paratë që emigrantët kanë dërguar tek të afërmit e tyre në Shqipëri në tre muajt e parë të këtij viti ishin 136 milionë euro, në të njëjtin nivel me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Statistikat janë bërë të ditura në treguesit e bilancit të pagesave të

McLaren zgjedh Alonson, braktis Hondën
  • 2017-06-13

McLaren zgjedh Alonson, braktis Hondën

Mes Alonsos dhe Hondas, tek McLaren zgjedhin spanjollin. Drejtuesit e skuadrës angleze do të ndërpresin kontratën me prodhuesin japonez në fundin e sezonit. Për të mbajtur në skuadër Fernando Alonson, nuk mjaftojnë vetëm 25 milionë paundët që ai përfiton por duhet edhe një makinë ko

Formula 1, Hamilton triumfon në Kanada
  • 2017-06-12

Formula 1, Hamilton triumfon në Kanada

Lewis Hamilton ka arritur të triumfojë në garën e Montreal-it, në Kanada, ndërsa piloti tjetër i Mercedes, Bottas, përfundoi garën i dyti. Piloti britanik u nis i pari dhe arriti të menaxhojë mjaft mirë garën, i ndihmuar edhe nga fakti që pas vetes kishte tërë kohës, shokun e skuad

No Pic available
  • 2017-06-12

Formula 1, Hamilton triumfon në Kanada, Vettel jashtë podiumit

Lewis Hamilton ka arritur të triumfojë në garën e Montreal-it, në Kanada, ndërsa piloti tjetër i Mercedes, Bottas, përfundoi garën i dyti. Piloti britanik u nis i pari dhe arriti të menaxhojë mjaft mirë garën, i ndihmuar edhe nga fakti që pas vetes kishte tërë kohës, shokun e skuadr

No Pic available
  • 2017-06-12

Rita Ora dhe moda e saj tipike

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka treguar figurën e  saj seksi në fotosetin e  saj më të fundit. E veshur me modën e  saj tipitke  26 -vjeçarja  ka pozuar pranë një BMW të kuqe, në qytetin e Vankuverit, në Kanada ditën e shtunë. Të parë