Rezultate te kerkimit per termin: +Kanadaja

Meta: total 1000 / total_found 2192 / time 0.001 / keyword[0] kanadaja / docs[0] 2192 / hits[0] 2663 /
Nëse dëshiron të jesh i lumtur, jeto në Finlandë
  • 2019-03-22

Nëse dëshiron të jesh i lumtur, jeto në Finlandë

Finlanda është klasifikuar si vendi më i lumtur në botë për të dytin vit radhas, në një raport të ri të Kombeve të Bashkuara. Edhe vendet e tjera nordike, si edhe Hollanda, Zvicra, Kanadaja, Zelanda e Re dhe Austria hynë në 10 vendet më të lumtura në anketën ku u përfshinë 156 ve

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë
  • 2019-03-18

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë

Kanadaja ka njoftuar se të hënën do të çojë një mision trajnimi prej 200 personash në Ukrainë. Ata do të trajnojnë  ushtarët ukrainas. Ministri i Jashtëm Chrystia Freeland dhe Ministri i Mbrojtjes Harjit Sajjan pritet që të dalin sot në një konference shtypi në 13:00 të orës lok

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!
  • 2019-03-14

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!

Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, Boeing ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve 737 Max pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i Boeing vjen pasi hetuesit kanë zbuluar prova të reja në vendin e rrëzimit të fatkeqit avi

No Pic available
  • 2019-03-12

Schengen/ Shqiptarë kujdes! Ja çfarë ndryshon në lëvizjen e lirë drejt BE-së

Një sistem i ri që synon të forcojë sigurinë për udhëtarët që hyjnë në zonën Shengen, të lëvizjes së lirë në BE, po integrohet nga Brukseli zyrtar. Sipas Euronews do të ndodhin ndryshime në sistemin Shengen, të cilat do të duhet ti njohin edhe shqiptarët që lëvizin pa viza n

Plakja e popullsisë, Kandaja kërkon 1 milion emigrantë
  • 2019-02-22

Plakja e popullsisë, Kandaja kërkon 1 milion emigrantë

Kanadaja, që numëron rreth 37 milionë banorë, dëshiron të presë më shumë se 1 milion emigrantë deri në vitin 2021. Sipas mediave vendase, shifra ka dalë pas një raportimi të bërë nga ministri i emigracionit Ahmed Hussen. Ai ka falënderuar gjithë të huajt që kanë ardhur dhe thot

No Pic available
  • 2019-02-11

Konferenca e Sigurisë në Mynih, Ischinger: BE-ja është shëndoshë e mirë!

Politika botërore do të jetë këtë javë në fokus të Konferencës së Sigurisë në Mynih. Për të 55 herë në Konferencën Ndërkombëtare në Mynih do të vijnë një numër rekord pjesëmarrësish të nivelit të lartë. Ndër 500 të ftuarit janë edhe 40 kryetarë shtetesh dhe qeverish

Ndërhyrje ushtarake nga SHBA-të? Maduro: Njerëzit po armatosen!
  • 2019-02-03

Ndërhyrje ushtarake nga SHBA-të? Maduro: Njerëzit po armatosen!

“Probabiliteti i një lufte civile në Venezuelë? Askush nuk mund të përgjigjet, varet nga niveli i çmendurisë së perandorisë veriore”. Kjo është deklarata e Nicolas Maduro në një intervistë me programin “Salvados” të rrjetit spanjoll La Sexta. “Njerëzit t